• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-11814-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

400 هکتار دست نیافتنی در طرح تفصیلی نوشهر!

رئیس شورای شهر نوشهر گفت: از مجموع 1300 هکتار که به عنوان طرح تفصیلی نوشهر تعیین شده است 400 هکتار آن در تملک دستگاه های دولتی قرار دارد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمودرضا محسنی در آئین تکریم و معارفه شهردار نوشهر با بیان اینکه از مجموع 1300 هکتار که به عنوان طرح تفصیلی نوشهر تعیین شده است، 400 هکتار آن در تملک دستگاه های دولتی همچون نیروی دریایی، فرودگاه، اردوگاه شهید رسولی و چند دستگاه دیگر قرار دارد، اظهار کرد: مهم‌ترین محل دریافت درآمد شهرداری ها دریافت عوارض است و در عمل این اماکن که 400 هکتار است از این مجموعه خارج می شود.

وی افزود: طرح تفصیلی نوشهر در سال 96  مصوب شد اما پیمانکار آن به دلیل عدم تامین مالی مشخص نشده و به اعتبار نیاز دارد.

رئیس شورای شهر نوشهر با بیان اینکه این شهر با یکسری چالش مواجه است، تصریح کرد: مهم ترین چالش بحث درآمد است، در 5 سال اخیر شهر نوشهر 24 تا 27 میلیارد تومان درآمد داشته است که 15 میلیارد آن صرف حقوق 350 پرسنل شهرداری شده است و اگر به همین منوال پیش برود و درآمد پایدار ایجاد نشود نسبت عمرانی و جاری در سنوات آینده به صفر می رسد.

محسنی اضافه کرد: جهت ایجاد درآمد پایدار، بخش ساحلی میدان لتینگان تا چلندر برای حومه شهر تعریف شود تا با ساخت و ساز بخشی از درآمد شهرداری تامین شود.

وی خاطر نشان کرد: مجتمع تجاری همافران چالش دیگر این شهر است چرا که در حالیکه قرار بود در سال 93 به بهره برداری برسد هنوز به نتیجه نرسید و در حال حاضر مشکل پارکینگ دارد.

وضعیت ناماسب سیترا!

رئیس شورای شهر نوشهر با اشاره به وضعیت نامناسب مجموعه تفریحی سیترا، گفت: از این مجموعه افراد بومی و مسافران راضی نیستند و مشکلاتی وجود دارد که باید در زیرساخت‌های آن بازنگری و بخش هایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی با پیوست فرهنگی در نظر گرفته شود.

محسنی افزود: پروژه کنارگذر کپورچال تا بندر به کمک فرماندار پیشین و دادستان آزادسازی شد و در حال حاضر نیازمند ساماندهی توسط بخش خصوصی است.

وی گفت: از آنجایی که نوشهر درحوزه آبریز سه رودخانه قرار دارد سیل‌گیر است و به دلیل برداشت از جنگل و مسدود شدن جوی های کشاورزی هر چند سال یکبار سیل جاری می شود و رودخانه گندآبرود نیز در غرب نوشهر سیل‌گیر است که باید فکر اساسی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: