• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-11714-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

پس از کش و قوس های فراوان؛

امانی شهردار نوشهر شد

پس از کش و قوس های فراوان، علی امانی به عنوان شهردار جدید نوشهر، یکبار دیگر سکان هدایت شهرداری این شهر را در دست گرفت.

به گزارش ایسنا مازندران، آئین تکریم و معارفه علی امانی به عنوان شهردار نوشهر امروز در این شهر برگزار شد.

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در این آئین با مثبت ارزیابی کردن عملکرد علی امانی در مدت 6 سال حضور وی در شهرداری نوشهر، اظهار کرد: با توجه به سابقه کاری شهردار جدید نوشهر در این شهر، طبیعتاً عملکرد دوره دوم او که از امروز آغاز می‌شود باید نسبت به گذشته بهتر باشد.

وی با بیان اینکه نباید درآمد شهرداری از محل کمیسیون ماده 100 تأمین شود، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا در سال های گذشته پرونده ها به کمیسیون ماده 100 منتهی نشود و در این زمینه باید به فکر منابع جدید درآمدزا بود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس تصریح کرد: یکی از مسائل مهمی که باید در نوشهر بررسی و مشکل آن برطرف شود بحث پارکینگ است.

احمدی با تاکید بر اینکه تعامل در مدیریت شهری از ضرورت‌ها است از عدم حضور نبییان معاونت عمرانی استانداری مازندران گِلِه کرد و گفت: نبییان وظیفه داشت امروز در مراسم معارفه شهردار شهر نوشهر که مرکز حوزه انتخابیه است، حضور داشته باشد اما حال که وی نیامد، باید در آینده جبران مافات کند.

*شورای شهر و شهرداری جای سیاسی کاری نیست

وی با اشاره به اینکه شورای شهر و شهرداری جای سیاسی کاری نیست، تاکید کرد: در اصل 100 قانون اساسی که از پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، بهداشتی، رفاهی و ... سخن می‌گوید، یک واژه سیاسی در آن دیده نمی‌شود و شورای شهر و شهرداری باید در همین مسیر به خدمات‌رسانی برای شهروندان گام بردارند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه مردم در حوزه اقتصادی وضعیت خوبی ندارند، افزود: بخشی از این مشکلات به مسئولان اعم از دولت، مجلس، دستگاه قضایی و... بر می‌گردد که باید پاسخگو باشند اما بخشی دیگر هم به مردم برمی‌گردد که باید همراهی و همکاری داشته باشند تا از مشکلات عبور کنیم.

ارائه تسهیلات 4 درصدی از سوی استانداری به طرح های سرمایه گذاری

سید محمد تاکامی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران نیز در این آئین با بیان اینکه شهرداران باید بخشی از خدمات را به سایر دوایر شهرداری بسپارند، گفت: شهرداران باید حیطه حکمرانی شهری را به هماهنگی با دیگر سطح و در جهت توسعه شهری به کار گیرند.

وی با بیان اینکه شهردار باید برنامه استراتژیک 10 سال آینده را ترسیم کند، افزود: تامین بودجه از ماده 100 به ضرر شهر است و باید به فکر درآمد پایدار بود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با تاکید بر جذب سرمایه گذار برای شهر، اظهار کرد: استانداری تسهیلات با نرخ 4 درصد در اختیار شهرداران قرار می دهد تا با ارائه طرح های سرمایه گذاری به فکر ایجاد درآمد پایدار باشند.

پروژه های 15 ساله ای که بر زمین مانده است

عبدالصمد صفرنژاد فرماندار نوشهر نیز با بیان اینکه شهرداری جای آزمون و خطا نیست، تصریح کرد: با توجه به تجربه خوبی که شهردار نوشهر دارد باید روند اجرایی در این شهر جهشی تر باشد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی شهرستان ها در فضای سیاسی باقی می مانند و این به ضرر شهرستان است، خاطرنشان کرد: نوشهر جزء شاخص ترین شهرستان های استان محسوب می شود اما همچنان با مشکلاتی رو به رو است.

فرماندار نوشهر ادامه داد: بیشتر پروژه های نیمه تمام این شهرستان مربوط به 14 تا 15 سال قبل است که بلاتکلیف باقی مانده است.

به گزارش ایسنا مازندران، علی امانی در گذشته، یکدوره 6 ساله به عنوان شهردار نوشهر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: