• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9914-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

معلم کارمند نیست!/ لزوم تغییر نگاه به آموزش و پرورش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معلم کارمند نیست، گفت: گره های کور مشکلات کشور با تغییر نگاه در آموزش و پرورش باز می شود.

به گزارش ايسنا مازندران، قاسم احمدی لاشکی در گردهمایی فرهنگیان شهرستان های نوشهر، چالوس، کلاردشت و منطقه کجور که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به اینکه این جلسه درد و دل فرهنگیان سه شهرستان است، اظهار كرد: با توجه به گستردگی بخش مرزن آباد و پراكندگي روستاهای آن خواستار استقلال آموزش و پروش مرزن آباد هستیم.

وي با بيان اينكه طي چند روز آينده ۱۴ میلیون و ۲۶ هزار نفر دانش آموز وارد مدارس مي شوند، افزود: یک میلیون معلم آماده آغار به کار هستند.

  احمدی لاشکی با تاكيد بر اينكه همه اركان کشور باید به این حقیقت برسد که آموزش و پرورش متفاوت از بقيه است، تصريح كرد: اشکال ما این است که معلم را با کارمند اشتباه می گیرند و این نگاه سبب می شود تا به نتیجه نرسیم زیرا اگر به آموزش و پرورش توجه کافی شود شاهد ورود پرونده های زیاد به محاکم قضایی نخواهیم نشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اگر به معلم و آموزش و پرورش توجه کنیم و معلم با تمام وجود به کلاس درس برود، هیچ مشکلی کشور را تهدید نخواهد کرد ولی اشکال کار در این است که معلم را کارمند می دانیم.

وی افزود: امروز دغدغه  فرهنگیان جدی است و مشکل معیشتی بازنشستگان فرهنگی نيز مهم است و با این وضعیت نمی توان کشور را به سامان کرد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس، کلاردشت درمجلس، وضعیت معشیتی بازنشستگان فرهنگی را نامناسب دانست و خاطرنشان کرد: تازمانی که آموزش و پرورش را در اولویت توجه قرار ندهیم، راه به جایی نخواهیم برد.

وی با با بیان اینکه معلم نباید هیچ دغدغه ای به جز کلاس درس داشته باشد، گفت: سال قبل از مجموع بودجه، ۱۲.۵ درصد به آموزش و پرورش تخصیص یافت که بیش از ۹۸ درصد آن صرفه بودجه جاری این وزارتخانه شده است.

احمدی میزان پاداش خدمت فرهنگیان و بازنشستگان را سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: اگر قرار است مشکل کشور حل شود باید نگاه به آموزش و پرورش تغییر یابد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: