• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-8414-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت خبر داد

تشکیل موسسات خیریه حامی در 524 بیمارستان دولتی کشور

مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت از تشکیل موسسات خیریه حامی در 524  بیمارستان دولتی کشور خبر داد.

به گزارش  ایسنا مازندران،همایش تقدیر از نیکوکاران بیمارستان آیت الله روحانی و افتتاح بخش های دیالیز، واحد فوریت های ویژه سکته حاد مغزی ( SCU ) و درمانگاه شیمی درمانی به برگزار شد.

در این همایش که با حضور امام جمعه بابل، مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین برگزار شد از خیرین بیمارستان آیت الله روحانی با اهداء تندیس تقدیر به عمل آمد.

علی نصیری مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت در جشنواره تقدیر از نیکوکاران بیمارستان آیت الله روحانی  اظهار کرد:یکی از مطالبات سازمان بهداشت جهانی موضوع اجتماعی شدن معاونت حوزه سلامت  است که به این دلیل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی معاونتی را به نام معاونت اجتماعی تاسیس نموده است .

وی افزود: مشارکت های مردمی، همکاری های بین بخشی، آموزش سلامت، عدالت در سلامت چهار رکن اصلی اجتماعی شدن حوزه سلامت است.

 نصیری با اشاره به اینکه تامین سلامت عمومی جامعه تنها به عهده وزارت بهداشت نیست بلکه همه ارگان ها، دستگاه‌های اجرایی، مردم و غیره نقش به سزایی در تامین سلامت دارند، یادآور شد:در سال گذشته مشارکت مستقیم مردم در حوزه سلامت بالغ بر هزار و 700 میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت  تصریح کرد: در وزارت بهداشت 70 هزار خیر در حوزه سلامت و بالغ بر 900 موسسه خیریه در حوزه بهداشت مشارکت دارند و  همچنین  برای 524  بیمارستان دولتی در کشور تشکیل موسسات خیریه حامی در حال انجام است.

* ایجاد  کانون سلامت محله توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل

در ادامه مراسم محمد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به ضرورت اهمیت مسئله خیر و خیرات، گفت: در استان مازندران شهرستان بابل جایگاه ویژه ای در امورات خیریه در زمینه های مختلف دارد که امید است شاهد حضور فعال تر این خیرین در حوزه سلامت باشیم.

وی با اشاره به اینکه سمن ها باید تخصصی گردند، تصریح کرد: در شهرستان بابل سمن هایی در حوزه سلامت داریم که به صورت اختصاصی در تهیه تجهیزات بیمارستانی، پیشگیری بیماری ها، بیماری های کلیوی، امداد به بیماران سرطانی و غیره فعالیت می کنند.

جلالی با ذکر این نکته که برای تمامی بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی بابل، موسسات خیریه حامی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان 250 تختخوابی در آغوزبن، ساخت مرکز جامع سرطان، ساختمان اورژانس و همراه سرای بیمارستان شهید رجائی، شروع ساختمان جدید بیمارستان فاطمه الزهرا (س)، توسعه بیمارستان شهید یحیی نژاد، آغاز به کار ساختمان جدید بیمارستان کودکان امیرکلا، اورژانس بیمارستان شهید بهشتی از اقداماتی است که توسط موسسات خیریه حامی و نیکوکاران نیک اندیش در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل کانون سلامت محله از اقدامات در حال انجام دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: ساختمان اورژانس، مرکز درمان بستر و آزمایشگاه بیمارستان 17 شهریور با کمک خیرین به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: کلینیک سیار دندانپزشکی تا کنون توانسته است به بیش از 2 هزار و 600 نفر در مناطق محروم خدمات ارائه نماید و از این حیث دانشگاه علوم پزشکی بابل در ردیف چهارم کشور قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: