• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1385-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

علت خارج شدن طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار مجلس/ مجلس در برخی موارد غیرقابل پیش بینی است

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی قوه قضائیه هیچ محدودیتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نداشته و به اندازه کافی نیز قانون در این زمینه وجود دارد پس ایجاد یک تشکیلات عریض و طویل دیگر با صرف حجم وسیعی از امکانات و اعتبار معنی و مغهوم ندارد و بنابراین این موضوع از دستور کار مجلس خارج شد.

شمس اله شریعت نژاد در گفت و گو با ایسنامازندران، با بیان اینکه باید با مفسدان و متخلفان به گونه ای رفتار شود که درس عبرت دیگران باشند، گفت: نمایندگان مجلس این انتظار را از مسئولین سازمان های نظارتی و به ویژه قوه قضائیه دارند که بدون هیچ ترحم و توصیه ای با افراد خاطی در اسرع وقت برخورد کنند.

وی در تشریح مغایرت اصل 75 قانون اساسی با طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی که از دستور کار مجلس خارج شد، اظهار کرد: نمایندگان مجلس هم نظر بودند که وقتی دستگاهی به نام قوه قضائیه در کشور وجود دارد، ایجاد یک سازمان موازی با همان دایره مسئولیت فایده ای نخواهد داشت و این ایرادی بود که به این مبحث وارد کردند.

وی اضافه کرد: وقتی قوه قضائیه هیچ محدودیتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نداشته و به اندازه کافی نیز قانون در این زمینه وجود دارد پس ایجاد یک تشکیلات عریض و طویل دیگر با صرف حجم وسیعی از امکانات و اعتبار معنی و مغهوم ندارد و بنابراین این موضوع از دستور کار مجلس خارج شد.

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه در هر جامعه ای امکان بروز فساد و افراد متخلف وجود دارد، تاکید کرد: نه تنها نمایندگان بلکه آحاد جامعه خواستار مبارزه قاطع با مفسدان اقتصادی هستند.

شریعت نژاد در پاسخ به این پرسش که چرا نمایندگان طرح دوفوریتی کالاهای اساسی را رد کردند، خاطرنشان کرد: این یک تکلیف برای دولت بود و زمانی که مجلس برای دولت تکلیفی ایجاد کند که بار مالی داشته باشد، مربوط به اصل 75 شده و باید دو سوم نمایندگان مجلس به آن رای دهند.

وی در ادامه افزود: البته دولت با بیان دفاعیه در این موضوع و اعلام اینکه برای این مشکل راه حل داشته و بسته حمایتی تعریف شده است نمایندگان را قانع کرد و بنابراین نمایندگان به اعتبار این پیشنهاد دولت، در واقع با رای ندادن طرح را پس گرفتند.

عضو کمیسیون آب و منابع طبیعی مجلس در خصوص عدم رای نمایندگان به فوریت طرح شفافیت آرا گفت: بنده جز افرادی بودم که این طرح را امضا کرده و به آن رای دادم، حال چرا اکثر نمایندگان با آن مخالفت کردند سوالی است که حتما استدلالی را به همراه داشته و باید از خود نمایندگان مخالف جویا شد و مجلس در برخی موارد غیرقابل پیش بینی است.

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مرخصی دو هفته ای نمایندگان در شرایط کنونی اذعان کرد: نمایندگان مجلس بر اساس قانون سه هفته کار و یک هفته تعطیلات داشته و در طول سال نیز یک ماه مرخصی دارند که این تعطیلی پس از چند هفته کار مداوم اعلام شده است.

وی با تصریح اینکه تعطیلات مجلس به معنای لغوی انفصال از کار نیست، تاکید کرد: هیچ یک از نمایندگان شهرستانی تعطیلی ندارند زیرا در تمام طول سال یا در مجلس حضور مستمر داشته یا در منطقه خود مشغول فعالیت هستند و بر این اساس تعطیلات برای نمایندگان معنای واقعی ندارد.

شریعت نژاد با اشاره به کاهش دو هفته ای تعطیلات سال جاری مجلس خاطر نشان کرد: این اقدام با توجه به مشکلات و شرایط کنونی کشور صورت گرفته است و باید اذعان کرد مشکلات و فعالیت نمایندگان شهرستانی زمان حضور در منطقه بیشتر از حضور در مجلس است.

وی در پایان با اعلام اینکه مرخصی نمایندگان اصطلاحاً "استندبای" بوده و در صورت ضرورت ملغی خواهد شد، گفت: اگر فوریتی پیش آمده و ضرورتی ایجاب کند مرخصی نمایندگان لغو شده و باید در اسرع وقت در مجلس حضور پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: