• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4814-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی مطرح کرد

توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی گفت: توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر و کشتیرانی است.

به گزارش ایسنا مازندران، نشست مشترک مدیر بنادرجمهوری آذربایجان با مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی عصر دوشنبه ۱۲ شهریور ماه در بندر نوشهر برگزار شد .

در این دیدار  محمد راستاد، مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: توسعه توریسم و گردشگری دریایی  استراتژی اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی به کشورهای همجوار از جمله کشور آذربایجان را از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی دانست و افزود: امضای یادداشت تفاهم بین دو کشور برای ارائه تخفیفات ویژه برای تجار و بازرگانانی که قصد بهره گیری از ظرفیت های بنادر دو کشور را دارند، زمینه توسعه همکاری های دو طرف را فراهم خواهد کرد.

  *بهره گیری از زیر ساخت های بنادر شمالی ایران برای توسعه تجارت بین ایران و آذربایجان

طالح زیادف مدیر بنادر آذربایجان نیز با تشریح موقعیت خاص جغرافیایی بندر نوشهر، خواستار بهره گیری از زیر ساخت های گسترده موجود در بنادر شمالی ایران برای توسعه تجارت بین دو کشور شد.

وی با بیان این که باید راه هایی پیدا کنیم که گردشگری دریایی تشویق شود، یادآور شد: در صورت لزوم می توانیم در زمینه کاهش عوارض و فرآیند صدور ویزا و تامین شناورهای مورد نیاز با بنادر ایران همکاری کنیم.

زیادف همچنین ابراز امیدواری کرد که با انجام این سفر زمینه توسعه همکاری ها بین دو کشور به ویژه در زمینه حمل و نقل مسافر و سرمایه گذاری در بنادر شمالی ایران فراهم گردد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار محمد تقی انزان پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز با تشریح ظرفیت ها، توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در بنادر نوشهر و فریدونکنار خواستار گسترش همکاری ها و افزایش حجم مبادلات کالا بین دو کشور شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: