• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4414-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

برگزاری کارگاه ایجاد پرونده‌های علمی دانشنامه دفاع مقدس مازندران

کارگاه ایجاد پرونده های علمی دانشنامه دفاع مقدس مازندران و تصویب مداخل در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا مازندران، این جلسه با حضور 10 پژوهشگر و اعضای کارگروه های علمی دانشنامه در دو بخش تصویب مداخل دانشنامه دفاع مقدس و کارگاه آموزش ایجاد پرونده های علمی برگزار شد.

سید حسین ولیپور جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از جمع آوری 4 هزار ساعت مصاحبه و برگزاری جلسات بازخوانی نقش ادارت و نهادها در دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: مداخل دانشنامه در سه محور فرهنگی و اجتماعی، شهدا و اشخاص و جغرافیا و نظامی است.

وی تصریح کرد: عناوین مداخل در یک فرایند زمانی دو ساله در اداره کل حفظ آثار مازندران تهیه شد و به تصویب نهایی رسید.

علی ذبیحی مسئول کارگروه فرهنگی اجتماعی دانشنامه های استانی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: استان مازندران با توجه به بعد مسافتی که با مناطق جنگی داشت نسبت به بعضی از استان‌ها بیشترین شهید را تقدیم کرد.

وی از روستای گرجی‌محله با تعداد 300 جانباز به عنوان یکی از روستاهای شاخص در بحث پشتیبانی جنگ یاد کرد و گفت: مواردی از این دست در مازندران فراوان است که پرداختن به آنها در دانشنامه اهمیت بالایی دارد.

ذبیحی گفت: بر اساس بررسی های به عمل آمده به وسیله انتخاب مداخل تهیه شده دراستان، تعداد 900 مدخل به تصویب نهایی رسید.

به گزارش ایسنا مازندران، در پایان این جلسه اعضاء کارگروه سه گانه مشخص شدند و مقرر شد طبق مباحث مطرح شده در این کارگاه نسبت به ایجاد پرونده های علمی دانشنامه دفاع مقدس مازندران اقدام صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: