• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-984-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

اشتغال 3 هزار نفر از طریق تسهیلات اشتغالزایی روستایی در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از ایجاد اشتغال برای 3 هزار نفر از طریق تسهیلات اشتغالزایی روستایی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران،کامران اصغری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این که برخی تعدیل نیروها و مشکلات اقتصادی سبب می شود تا واحدهای تولیدی دچار مسائلی شوند،اظهار کرد: ۱۸ تا ۱۹ درصد شمار پرونده های وارده به اداره کار افزایش یافته است همچنین ورودی و شمار بیمه بیکاری در استان نیز افزایش یافته و ۱۱ هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری داریم که امسال این میزان چهار تا پنج درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به این که برای اجرای طرح های اشتغالزایی روستایی در مازندران در مرحله اول حدود هزار و 650 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت شده است، افزود:100 درصد تسهیلات اشتغالزایی روستایی مازندران برای مرحله اول که با نرخ سود 6 درصد بود، جذب شده است و به زودی مرحله دوم این تسهیلات به استان ها ابلاغ می شود .

اصغری با اشاره به برخی مشوق ها برای حمایت از واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: ۱۶ هزار اشتغال از محل بند (و) مشوق های حمایتی از واحدهای تولیدی در سال ۹۵ ایجاد شده اما  متاسفانه این بند در برنامه ششم توسعه حذف گردید و سبب شد تا برخی از به کارگیری ها را در واحدهای تولیدی از دست دهیم.

وی میزان تسهیلات اشتغالزایی روستایی این استان را در سال جاری حدود سه هزار میلیارد ریال اعلام  و تصریح کرد: این میزان حدود چهار درصد مجموع اعتبارات اشتغالزایی روستایی کشور است .

وی یادآور شد: طرح اشتغال روستایی در این استان برای حدود سه هزار نفر از بیکاران روستایی ایجاد اشتغال کرد .

اصغری خاطرنشان کرد: در مازندران هشت هزار نفر متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی شدند که حدود سه هزار متقاضی واجد شرایط بودند .

مدیرکل کار، تعاون و رفاه  اجتماعی مازندران درباره طرح کاروزی نیز یادآورشد: طرح کارورزی از جمله مشوق های حمایتی است و طی دوره چهار تا شش ماه اجرا می شود و در این طرح، رابطه کارگری و کارفرمایی وجود ندارد.

وی افزود: ۵۰۰ نفر در قالب طرح کارورزی در واحدهای تولیدی استان مازندران مشغول فعالیت شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران همچنین گفت که در طرح اشتغال فراگیری حدود هفت هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود 18 درصدی به این استان اختصاص داده شد .

وی افزود: تاکنون برای دریافت این تسهیلات حدود 501 طرح از سوی متقاضیان ارائه شد که پس از تایید در کارگروه فنی و معرفی به بانک، تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار داده می شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: