• پنجشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1185-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

پروژه ای که کلنگ نخورده ملغی شد!

آغاز به کار عملیات ساخت بزرگترین جایگاه سوخت مازندرانبا اعتراض مردمی نیمه کاره ماند.

به گزارش ایسنا مازندران،ظهر دیروز بنا بود عملیات ساخت بزرگترین جایگاه سوخت استان مازندران توسط شرکت پترو خزر در مسیر رینگ ۴۵ متری چالوس آغاز شود که به دلیل اعتراضات اهالی منطقه به زمانی دیگر موکول شد.

همسایگان ملک مذکور با حضور در مراسم کلنگ زنی، نسبت به اجرایی شدن این پروژه معترض شده و به بیان مشکلات خود با فرماندار چالوس پرداختند.

اهالی این منطقه جانمایی این پروژه را نامناسب و در تعارض با مسائل زیست محیطی عنوان کردند؛این افراد خواستار لغو اجرای پروژه و انتقال آن به مکانی دیگر شدند.

عدم رعایت حریم قانونی و مشکلات زیست محیطی  ناشی از افتتاح این طرح از جمله موارد مهم اعتراض این افراد بود.

  فرماندار چالوس با توجه به مسائل مطروحه و تنش‌های اجتماعی به وجود آمده، کلنگ زنی این پروژه را ملغی و راه اندازی طرح  را منوط به بررسی مجدد و همه جانبه کرد.

محمدناصر زندی در حاشیه این کلنگ زنی ناتمام رد جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هدف دولت توسعه خدمات به مردم است، اظهار کرد: در این مسیر تمام سعی مدیران بر اجرای درست و ضابطه‌مند بر اساس نص صریح قانون است.

وی افزود: یکی از راه‌های جلوگیری از مشکلات سوخت رسانی و توزیع درست و به موقع آن به مردم، افزایش جایگاه‌های سوخت است و با توجه به برنامه مدیریت شهری برای بازگشایی رینگ ۴۵ متری و توسعه مسیر عبور و مرور در این منطقه، اجرای پروژه جایگاه سوخت از الزامات آن است، اما باید تمامی استعلام‌های مورد نظر و مجوزات لازم صادر شود.

  زندی با اشاره به اینکه بخش خصوصی و سرمایه‌گذار این پروژه کارنامه درخشانی در اجرای این گونه پروژه ها دارد و به طور حتم مراحل قانونی را طی کرده، تصریح کرد:  برای جلوگیری از حواشی آینده و ایجاد مشکلات بعدی، طی جلسه ای با حضور تمامی دستگاه های ذیربط همچون شرکت نفت، محیط زیست، شهرداری نسبت به بررسی اجرای این پروژه اقدام خواهد شد و تصمیم‌گیری نهایی انجام می گیرد.

با دستور فرماندار چالوس، کلنگ زنی پروژه مذکور منوط به بررسی مجدد مجوزات و استعلامات مربوط و در نظر گرفتن حقوق شهروندان و اهالی منطقه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: