• پنجشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-987-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

هلهله سازهای کوبه ای در آمل

اولین جشنواره سازهای کوبه ای استان مازندران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) آمل برگزار شد.

مهدی قلی زاده دبیر جشنواره استانی سازهای کوبه ای در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد:جشنواره سازهای کوبه ای برای اولین بار در استان مازندران در سه بخش تنبک، دف و پرکاشن  برگزار شد که بخش پرکاشن برای اولین بار در کشور است که در جشنواره ای اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در مجموع ۳۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که داوران ۴۰ اثر را در بخش تنبک، ۵۰ اثر را در بخش دف و ۱۵ اثر را در بخش پراشن انتخاب کردند.

قلی زاده  با بیان اینکه سنین مختلفی در جشنواره شرکت داشتند، خاطرنشان کرد: بخش تنبک را به علت سن پایین شرکت کنندگان به ۴ بخش خانم ها و آقایان زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال، بخش دف را هم به بالای ۱۹ سال و پایین ۱۹ سال و بخش پرکاشن نیز مانند بخش دف به دو مقطع بیشتر و کمتر از ۱۹ سال تقسیم بندی کردیم.

دبیر جشنواره سازهای کوبه ای با اشاره به اینکه اثرات انتخاب شده از چهارم شهریور به مدت سه روز به اجرا درآمد، گفت: سطح کیفی بالایی در رده های زیر ۱۵ سال در سطح استان وجود دارد که باید به آن جهت داد.

به گزارش ایسنا مازنردان،اختتامیه این جشنواره در روز هفتم شهریور و در شب عید غدیر در سالن امام خمینی (ره) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد که با معرفی برگزیدگان هر بخش به کار خود پایان داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: