• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1085-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران:

رشد 150 درصدی صادرات انواع محصولات شیلاتی در مازندران

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران از صادرات بیش از 3 هزار و پانصد تن انواع محصولات شیلاتی با رشدی بالغ بر 150 درصد خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، حسن خیریانپور ظهر چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تنکابن که در سالن همایش های مجتمع امام خمینی پارک مادر این شهرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: با اهتمام مجدانه نمایندگان دولت در دستگاه های اجرایی استان 544 پروژه با اعتباری معادل هزار و ۲۹۲ میلیارد تومان در استان به افتتاح و بهره برداری رسید.

معاون استاندار مازندران با شاره به صادرات بیش از 3 هزار و پانصد تن انواع محصولات شیلاتی با رشدی بالغ بر 150 درصد اظهار کرد: استان مازندران باید به گونه ای حرکت کند که تراز فرا استانی داشته و به کارکردی حتی فرا کشوری دست پیدا کند.

وی از وجود سه بندر و فرودگاه فعال در استان به عنوان یک قابلیت ارزنده یاد کرد و درباره دیگر ویژگی های استان گفت: وجود 389 کیلومتر شبکه ریلی راه آهن، 338 کیلومتر نوار ساحلی زیبا، 120 رودخانه و انهار، 860 آب بندان که هر کدام میتواند کارکردهای متفاوتی را ارائه کند از مشخصات بارز استان مازندران است.

خیریانپور با اشاره به جنگل، دریا، جلگه سبز و همچنین ظرفیت نیروی انسانی بالنده و توانمند، تاریخ، تمدن و فرهنگ عمیق مازندران تصریح کرد: در کمتر استانی این وسعت از منابع و مواهب خدادادی در کنار هم یافت می شود که این ظرفیت ها استان مازندران را به استانی استراتژیک بدل کرده است که لزوم رویکردی فرا کشوری ضروری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران با اشاره به نگاه اجمالی به این ظرفیت ها خاطرنشان کرد: در شرایط بین المللی موجود حاکم بر کشور باید برای استحکام بنیان‌های اقتصادی، مسئله اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی نقش مدیران دستگاه های اجرایی در این برهه از زمان را موثر و حیاتی توصیف کرد و افزود: نیاز به حرکت مضاعف و عزم و اهتمام مجدانه و تلاش همگانی از سوی تمام مدیران در شرایط فعلی ضروری است.

خیریانپور با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی باید به سمت افزایش ارزش افزوده حرکت کنیم، گفت: با هدف گذاری انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه استان مازندران باید به صادرات 3 میلیارد دلار برسد که دور از ذهن نبوده و یقینا قابل تحقق است.

معاون استاندار با اشاره به اینکه تا پایان سال 96 میزان صادرات استان 400 میلیون دلار بود، یادآورشد: در سال جاری در زمینه صادرات اتفاقات خوبی رقم خورد که از آن دسته می توان به صادرات 3 هزار و 500 تن محصولات شیلاتی، 2 هزار تن هلو و شلیل و 500 تن گوجه فرنگی از استان به کشورهای روسیه، عراق و حاشیه خلیج فارس اشاره کرد.

وی تولید سالانه 6 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و کسب رتبه اول در 19 محصول تولیدی کشور را از دیگر ظرفیت های بارز استان عنوان و خاطرنشان کرد: 2 و نیم میلیون تن مرکبات از 115  هزار هکتار و تولید 180 هزار تن کیوی از 6 هزار و 500 هکتار باغات استان،  208 هزار تن انواع گوشت سفید و یک میلیون و 300 هزار تن شلتوک برنج که بیش از 40 درصد برنج کشور را شامل می شود از دیگر تولیدات و امتیازهای استان مازندران است.

خیریانپور با اعلام اینکه دیپلماسی اقتصادی در دستور و سرلوحه کار استانداری قرار دارد، یادآور شد:سفر مقامات کشورهای خارجی و نشست اخیر استاندار ولگاگراد در مازندران در ادامه رویکرد صادرات محور استان قرار دارد.

وی با اشاره به تیم 39 نفره اعزامی از استان ولگا گراد به مازندران متشکل از تجار و بازرگانان گفت: زمینه گسترش مناسبات اقتصادی با توافق‌نامه های متعدد اقتصادی و علمی و پژوهشی مهیا شده و فرمانداران باید برای جذب سرمایه گذار و ورود بخش خصوصی به حوزه صادرات همت و تصمیمات جدی داشته باشند.

معاون استاندار در بخش دیگری از جلسه به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری حول 12 محور عمده و اصلی اشاره کرد و افزود:  فرمانداران شهرستان ها باید در قالب این 12 محور، سند توسعه شهرستان خود را مدون کرده و پروژه های اقتصادی با ورود بخش خصوصی تعریف شوند تا سند شهرستان هرچه سریع تر تکمیل شود.

وی با تاکید بر سه اصل اساسی در جذب سرمایه گذار گفت: سه فاکتور نیاز، اهلیت و استقرار برای احداث و افتتاح پروژه ها باید در دستور کار قرار داشته باشد که بر اساس نیاز شهرستان، توانمندی شخص مورد نظر و محل مناسب و جانمایی درست طرح، اقدامات لازم صورت گیرد.

خیریانپور هدف از اعطای تسهیلات را بر دو اصل تولید و اشتغال استوار دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس این اهداف باید تسهیلات ارائه شود و به دنبال ان باید نظارت بر صحت اجرای کار مدنظر قرار گیرد.

وی یکی از اقدامات موثر در راستای حذف موانع را کاهش زمان اعطای مجوز از 538 روز به 58 روز عنون کرد و افزود: با شکل گیری دولت الکترونیک اهدافی چون تسهیل در کار ارباب رجوع، تعدیل و تقلیل هزینه‌ها و صرفه جویی در زمان محقق خواهد شد که همگی برای خدمت رسانی بهتر و سریع تر به مردم شریف استان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا مازندران، در این جلسه از سه تن از مدیران نمونه شهرستان و دو تن از ورزشکاران صاحب نام تنکابن با اعطای جوایز و لوح، تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: