• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-985-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

فرماندار فریدونکنار:

اختیارات سواحل فریدونکنار به شهرداری واگذار می شود

فرماندار فریدونکنار گفت: برای ساماندهی سواحل در نظر داریم اختیارات سواحل را به شهرداری واگذار کنیم.

به گزارش ایسنا مازندران،محمدمهدی نصیری در نشست خبری فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان با اشاره به گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: امیدواریم روح بلند دو شهید اسوه رجایی و باهنر در دولت جمهوری اسلامی که در ترور وحشیانه گروهک منافقین به شهادت رسیدند مورد الطاف خداوند قرار گیرند و ما هم از پیروان روش، منش و نگرش این بزرگواران باشیم.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال در فریدونکنار خاطرنشان کرد: در حالی که فریدونکنار در رتبه 21 استان مازندران در زمینه اشتغال قرار داشت اما با 204 درصد رشد به رتبه دوم سامانه کارا و اشتغالزایی رسیده است.

فرماندار فریدونکنار با بیان وضعیت ایستگاه سلامت اجتماعی تصریح کرد: دو نقطه برای راه اندازی ایستگاه سلامت اجتماعی مشخص شده و در حال بررسی این نقاط هستیم که دارای مشکل خاصی نباشد.

نصیری با اشاره به به مشکلات کمبود و قطعی آب در فریدونکنار اظهار کرد: کره زمین وارد شرایط تغییر اقلیمی شده و با توجه به اینکه فریدونکنار سرزمینی هموار است و نفوذ آب های شور به سمت جنوب صورت می گیرد امکان حفر چاه وجود ندارد که البته تاکنون قطعی صورت نگرفته و برای حوزه روستایی چاه حفر شده اما مقاومت محلی امکان انتقال را به ما نمی دهد.

فرماندار فریدونکنار از مستقل شدن برخی از ادارت فریدونکنار خبر داد و گفت: نمایندگی محیط زیست به صورت مستقل در این شهرستان مستقر شده و همچنین در پی این هستیم که نمایندگی شیلات هم وارد شود.

نصیری با اشاره به ساماندهی وضعیت سواحل و پارک ساحلی لاله فریدونکنار تاکید کرد: یک اتفاق مهمی برای ساماندهی ساحل در حال انجام است که با توجه به اینکه سه سازمان منابع طبیعی، وزارت نیرو و بنادر دریانوردی در موضوع ساحل نقش دارند تعارضاتی صورت گرفته است.

وی افزود: ایجاد خط کاداستر از جمله کارهای بسیار خوبی است که سازمان بنادر و اداره کل بنادر مازندران انجام داده اند و در حال تلاش هستیم تا این طرح برای فریدونکنار هرچه زودتر به مرحله اجرا برسد که بخشی از آن مربوط به تخریب آلاچیق بود که انجام گرفت و بعد از ساماندهی سرمایه گذاران می توانند ورود پیدا کنند.

فرماندار فریدونکنار یادآور شد: با ورود مسئولان منابع طبیعی به فریدونکنار در حال رایزنی هستیم که اختیار سواحل این شهرستان به شهرداری واگذار شود تا طرح ساماندهی هرچه سریعتر اجرا شود و با اجرایی شدن این طرح پارک لاله هم شامل آن می شود.

نصیری بر اهمیت موضوع میراث فرهنگی تاکید و خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی امری فانتزی نیست بلکه بسیار مهم است و مهمترین سازه معماری متشخص مازندران سقانفار است؛ سازه های چوبی که حالت آئینی دارد و از نظر کنده کاری و نقاشی بسیار زیبا است و عزم جدی وجود دارد که درخصوص سقانفار و امامزاده روستای ازباران اقدامات لازم صورت گیرد.

این مسئول با اشاره به وضعیت سند زمین ورزشی فریدونکنار گفت: در حال پیگیری هستیم تا موضوع مناقشه زمین ورزشی برطرف شود.

فرماندار فریدونکنار درباره معضل زباله، تصریح کرد: اینکه برخی از شهرستان ها با شرکت‌های دانش بنیان برای رفع مشکل زباله قرارداد امضا می کنند تجربه نشان داده که خیلی موفق نیستند البته افرادی شناسایی شده اند که بومی فریدونکنار بوده و در زمینه بایوتکنولوژی فعال هستند و می توان با استفاده از ظرفیت این افراد اقدامات خوبی را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: بودجه فریدونکنار در حد 10 میلیارد تومان سال های قبل است و میزان تحقق آن به پیگیری ما مربوط می شود و اقدامات عمرانی پروژه کمربندی در حال انجام است.

*افتتاح 22پروژه در هفته دولت در فریدونکنار

حجت‌الله مولایی معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار فریدونکنار نیز با اشاره به افتتاح پروژه‌ها به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: در هفته دولت امسال 22 پروزه در سطح شهرستان با اعتبار بالغ بر 45 میلیارد ریال در بخش های خدماتی تولیدی و زیرساختی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در بخش میراث فرهنگی با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان واحد پذیرایی گپ به بهره برداری رسید.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری فریدونکنار تصریح کرد: افتتاح خانه بهداشت سوته با زیر بنای 100 متر با اعتبار 110 میلیون تومان و بهسازی پل روستای نویای محله با مبلغ 50 میلیون تومان انجام گرفت.

مولایی با اشاره به اینکه افتتاح ایستگاه سلامت اجتماعی در حاشیه پل میلاد با تلاش کارکنان اداره بهزیستی انجام شد، افزود: احداث ایستگاه پمپاژ در میان‌محله با همکاری اداره جهاد کشاورزی انجام گرفت.

وی یادآور شد: احداث جاده بین مزارع در میان‌محله، رفع اشکال ولتاژ برق، توسعه احداث شبکه برق شهری و روستایی و ارتقای کیفی آب شرب با اعتبار 300 میلیون تومان از دیگر اقدامات انجام گرفته در هفته دولت در فریدونکنار است.

*کشف 15 انبار  مواد احتکار شده در فریدونکنار

اسماعیل اسماعیلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به آمار کشف کالای قاچاق و احتکار شده اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی ماه‌های اخیر و احتکار کردن کالاها توسط برخی از سودجویان با هماهنگی دستگاه های قضایی، اطلاعاتی و سپاه حدود 15 مورد انبار در فریدونکنار گزارش شده که برخی از این انبارها واحد صنفی بودند که به راحتی قابل پیگیری بود اما برخی از این انبارها در منازل بود که پس از اخذ مجوز از دادستانی حکم ورود به منزل گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای شناسایی شده در حال خرید و فروش کالا بودند و فقط یک واحد انبار لوازم خانگی در منطقه فیروزآباد به ظن قاچاق به ارزش 500 میلیون تومان کشف شد و برای طی مراحل اداری به تعزیرات معرفی شده است.

کاهش 2درصدی مسافران تابستانی به فریدونکنار

در ادامه این جلسه قربان کریمی‌نسب رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فریدونکنار درخصوص آمار مسافران تابستانی اظهار کرد: آمار مسافران تابستانی در فریدونکنار نسبت به سال گذشته با کاهش دو درصدی همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در مدت مشابه سال قبل 360 هزار نفر در روز به فریدونکنار سفر می کردند اما این آمار در سال اما این آمار در سال 97 به 280 هزار نفر رسیده است.

* دو هزار و 135 خانوار فرهنگی در اسکان فرهنگیان فریدونکنار اقامت کردند

سیدعظیم اسماعیل‌زاده رئیس آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به وضعیت اسکان فرهنگیان در این شهرستان اظهار کرد:  15 مدرسه با 116 کلاس درس برای اسکان مسافران فرهنگی در فصل تابستان درنظر گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: 96 کلاس درجه الف، 20 کلاس درجه ب و 7 کلاس رزرو اینترنتی در فریدونکنار برای فرهنگیان درنظر گرفته شد و در حالی که پیش بینی ما برای تابستان امسال 18 هزار نفر روز بود اما هم‌اکنون 28 هزار و 809 نفر به فریدونکنار سفر کرده‌اند.

رئیس آموزش و پرورش فریدونکنار تصریح کرد: تاکنون دو هزار و 135 خانوار فرهنگی در این شهرستان ساکن شدند که 10 هزار و 670 نفر می شوند و ماندگاری آنها به این ترتیب است که 28 هزار و 809 نفر روز اسکان یافتند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: