• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-687-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

کلنگ مجتمع فرهنگی هنری چالوس بر زمین نشست

کلنگ مجتمع فرهنگی هنری چالوس  که سال ها مسكوت مانده بود، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر زمین نشست.

به گزارش ایسنا مازندران،محمود شالويي در آيين كلنگ زني مجتمع فرهنگي هنري چالوس كه سال ها مسكوت مانده بود با اشاره به اهميت مقوله فرهنگ و هنر اظهار كرد: در تمام دنيا موزه ها و مجموعه هاي فرهنگي هنري شناخته شده هستند و سالانه گردشگران زيادي براي بازديد آن مي روند.

وي با ابراز نگراني از وضعيت مقوله فرهنگ افزود: فرهنگ و فرهنگسازی آن گونه كه بايد و شايد در جامعه امروزی به آن پرداخته نمی شود و جای کار بسیاری دارد.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران با تاكيد بر اينكه در هر شهر استان مازندران يک گذر فرهنگي هنري ضروري به نظر مي رسد، تصريح كرد: بايد فرصت هاي لازم جهت پرداختن به فرهنگ و هنر را فراهم كرد و نبايد اين فرصت ها منقطع شود.

شالويي بر ايجاد بستر سازي مناسب براي پرداختن به مقوله فرهنگ و هنر تاكيد كرد و گفت: نظام جمهوري اسلامي يک نظام فرهنگي است و كشور ما به حوزه هاي فرهنگي هنري خود افتخار مي كند.

وي با ابراز خرسندي از كلنگ زني مجتمع فرهنگي هنري چالوس كه سال ها به علت نداشتن زمين مناسب رها شده بود، خاطرنشان كرد: هنرمندان و اهالي فرهنگ و هنر چالوس باید در جريان روند ساخت مجتمع به صورت مداوم قرار گيرند و در حين اجرا حضور يابند.

شالویی تصریح کرد: فاصله بين هنر و مسئولان بايد كم شود تا آنان به سمت و سوي مسئولان سوق داده شوند.

به گزارش ایسنا مازندران،زمين مجتمع فرهنگي هنري چالوس با تلاش و پيگيري فرماندار،شهردار و اعضاي شوراي شهر چالوس توسط يكي از خيران اهدا و در سال 97 در كميته برنامه ريزي داراي 550 ميليون تومان داراي اعتبار شد و قرار است در سال 98 نيز اعتباری برای برای تکمیل آن در نظر گرفته شود.

به گفته محمد روحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد چالوس اين مجتمع قرار است در سه طبقه ساخته شود كه شامل آمفي تئاتر، نگارخانه، ساختمان اداري اداره فرهنگ و ارشاد و سالن اجتماعات نيز باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: