• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-484-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد:

محمود آباد دارای ۸۰ هکتار گلخانه با فضای باز و سرپوشیده است/ لزوم ایجاد بازارچه اقتصادی برای صنعت گل و گیاه

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: این شهرستان دارای ۸۰ هکتار گلخانه با فضای باز و سرپوشیده  است.

احمد صادقی در گفت وگو با ایسنا مازندران، با بیان این که امسال برای سومین سال میزبان جشنواره گل و گیاه در شهرستان هستیم، اظهار کرد: این نمایشگاه با ۴۴ غرفه و ۶۵۰ بهره بردار فعال حوزه گل و گیاه می تواند در بحث اشتغال زایی در سطح شهر تاثیر گذار باشد.

وی تصریح کرد: این شهرستان حدود ۸۰ هکتار گلخانه فضای باز و سرپوشیده دارد و ۵ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم درحوزه گل و گیاه فعالیت می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خاطر نشان کرد: فراهم نمودن شرایط مناسب برای سرمایه گذاران، ترویج فرهنگ تبادل فناوری و به کار گیری دانش روز در راستای توسعه پایدار صنعت گل و گیاه زینتی در محمودآباد باعث رونق این صنعت خواهد شد.

صادقی با اشاره به این که مهم ترین هدف برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان ایجاد بازارچه اقتصادی برای صنعت گل و گیاه بوده، گفت: ایجاد فضا برای ارائه و فروش فرآورده های تولیدکنندگان و کمک به خود اشتغالی، ایجاد رقابت سالم بین شرکت کنندگان جهت ارتقای کمیت و کیفیت تولید از اهداف برپایی این نمایشگاه است.

وی یادآور شد: پس از محصول برنج که محمودآباد ۱۰ درصد برنج استان را تامین می کند؛ مهم ترین فعالیت اقتصادی جهاد کشاورزی شهرستان تولید و فروش گل و گیاه است؛ نمایشگاه گل و گیاه در سال های گذشته با حضور تولیدکنندگان کشوری در شهرستان برگزار شد؛ امیدواریم امسال نیز با همکاری همه دستگاه ها و نهادها سومین نمایشگاه همانند دو سال گذشته با کیفیتی بالا برپا شود.

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد در ادامه بیان کرد: مجوز ایجاد بازارچه گل و گیاه به یکی از متقاضیان این صنعت داده شد و در آینده ای نزدیک محمودآباد به عنوان  شهر پایلوت در پرورش، عرضه و فروش انواع گل و گیاه شناخته خواهد شد.

صادقی افزود: ظرفیت خوب گل و گیاه و ارسال محصولات به شهر های دیگر موجب ترقی در این صنعت شده و می توان با گسترش نمایشگاه های منطقه به طور سالانه حمایت های خوبی از صنعت گل و گیاه به فعالان اقتصادی این حوزه کرد.

وی عنوان کرد: زمان برگزاری این نمایشگاه از پنجم شهریور ماه  به مدت ۵ روز بوده که امیدواریم با تلاش تمام مسئولان همانند سال های گذشته با کیفیت خوب برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: