• دوشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-587-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره کتابخانه های نوشهر خبر داد

وجود 6 پروژه نیمه کاره در حوزه کتابخانه های نوشهر

رئیس اداره کتابخانه های نوشهر از 6 پروژه نیمه کاره کتابخانه ای در نوشهر خبر داد.


حمیرا پورعلمی در حاشیه تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه کتابخانه در گفت وگو با ایسنا مازندران، با اشاره به نقش موثر رسانه ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهارکرد: بین کتاب و رسانه فاصله ای وجود ندارد.

وی با اشاره به افزایش مراجعات به کتابخانه های نوشهر بیان کرد: افزایش مراجعات بیشتر از ناحیه نسل جوان و دانش آموزان بوده  و این امر نشان دهنده اعتماد خانواده ها به کتابخانه است.

پورعلمی با بیان این که بیشتر افزایش عضوگیری در نوشهر شامل کودک و جوان می شود، افزود: در حال حاضر کتابخانه مرکزی نوشهر دارای چهار هزار و 500 عضو است که دو هزار و 900 نفر خانم و مابقی آقا هستند و این اعضا از کودک ۶ماهه تا پیرمرد ۹۰ساله را شامل می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی نوشهر با اشاره به رشد قابل توجه عضوگیری در سال ۹۷ گفت: در کتابخانه مرکزی نوشهر (صاحب الزمان) در مجموع ۳۴ هزار نسخه کتاب های مختلف موجود است.

پورعلمی تصریح کرد: در نوشهر مجموعا چهار کتابخانه مشارکتی در کهنه سرا، دانشگاه نیروی دریایی ، قرارگاه و زندان  و سه کتابخانه نهادی در روستای علی آباد عسگرخان و شهر پول وجود دارد.

وی به  پروژه های نیمه ساخته در نوشهر اشاره کرد و گفت: کتابخانه استاندارد در خیابان ۲۲ بهمن نوشهر ، کتابخانه اختصاصی در گردکل، کشکسرا و نیرنگ، کوهپر علیا، شهر کجور از جمله پروژه های نیمه ساخته در حوزه کتابخانه هستند.

پورعلمی تاکید کرد: در مجموع ۱۰۵ هزار نسخه کتاب در همه کتابخانه های نوشهر وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: