• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6814-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد خبر داد

ذخیره 20 هزار تن کاغذ در کشور/ اختصاص 260 میلیون یورو برای واردات کاغذ

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از اختصاص 260 میلیون یورو برای واردات کاغذ به کشور خبر داد و گفت: در وزارت ارشاد 20 هزار تن کاغذ برای شرایط اضطراری ذخیره شده و نگرانی به جهت تامین کاغذ وجود ندارد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد سلطانی‌فر در همایش روز خبرنگار و اختتامیه هفتمین جشنواره مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاه های خبری با اشاره به اینکه در مازندران برای ۲۶۰ رسانه مجوز صادر شده است، اظهار کرد: مازندران در مقایسه با استان خراسان رضوی دو برابر روزنامه دارد و پس از تهران در رتبه دوم است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۶ هفته نامه و ۹۶ پایگاه خبری در مازندران وجود دارد و پس از این نیز برای صدور مجوز، شرایط آسان‌تر خواهد شد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در عصر ارتباطات باید از رسانه های مکتوب به غیرمکتوب و مجازی وارد شویم اما از آن عبور نکنیم، تاکید کرد: نباید رسانه های مکتوب را هم فراموش کنیم چرا که رسانه‌های مکتوب ما دارای هویت و مرجعیت هستند.

سلطانی فر ادامه داد: اقدامات خوبی در رابطه با تامین نیاز و حل مشکل خبرنگاران انجام شده است اما در شرایط تحریم ها در برخی نقاط مشکلاتی مانند کمبود کاغذ پیش می آید.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: از سال گذشته نسبت به تامین کاغذ و منابع مناسب برای منابع داخلی اعلام شده و ۲۶۰ میلیون یورو برای واردات کاغذ در نظر گرفته شده است.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: در وزارت ارشاد 20 هزار تن کاغذ برای شرایط اضطراری ذخیره شده و نگرانی به جهت تامین کاغذ وجود ندارد، هر چند ممکن است در شرایط بحرانی افراد سودجو به احتکار آن اقدام کنند که باید این مشکلات بررسی و برطرف شود.

وی ادامه داد: با همکاری جهاد کشاورزی خط تولید چوب و کاغذ در مازندران به زودی راه اندازی می شود که با تولید بیش از ۹۵ هزار تن کاغذ در سال، این مشکل در مازندران برطرف می شود.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: اداره کل ارشاد مازندران از ۳ هزار نفر خبرنگار حمایت می‌کند و تمامی آنها می توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی زیرنظر ارشاد قرار بگیرند.

سلطانی فر ادامه داد: شورای حل اختلاف مطبوعاتی تحت نظارت دادگاه ها تشکیل شده است و بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های مطبوعاتی که قابلیت حل و فصل دارند را به این شورا ارسال می کنند.

محمد اسلامی استاندار مازندران نیز در این همایش با بیان اینکه رسانه ها وظیفه خطیری دارند، اظهار کرد: رسانه ها باید منطق شایسته تر و خدایی تر را انجام دهند تا  کارشان ماندگاری بیشتری داشته باشد.

وی گفت: دشمن می‌خواهد از لحاظ اقتصادی و مسائل مالی مردم ایران را از انسجام خارج کند و در این راستا نباید ساده اندیشی کرد.

اسلامی با اشاره به اینکه تهاجم به سرزمین ها نمایان می‌شود اما به اذهان مردم هیچگاه مشخص نخواهد شد، تأکید کرد: رسانه ها خط مقدم جبهه افکار عمومی هستند و عملیات آرام کردن شرایط روانی را به عهده دارند.

وی گفت: تراز اقتصاد ایران مثبت بوده است و باید همین مسیر را پیش برویم، از پرچم و خاک کشور دفاع کرده و انسجام و هماهنگی در سیاست مسیر اصلی ما است.

استاندار مازندران گفت: هیچ کس نباید از منتقدان شکایت کند اما روزنامه ها، مطبوعات و سایر رسانه‌ها، باید خودکنترلی داشته و هر چیزی را در مطبوعات منتشر نکنند.

گفتنی است در پایان این مراسم، از خبرنگاران برتر جشنواره مطبوعات استان مازندران تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: