• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2884-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

اختصاص ارزان‌ترین تسهیلات به کشت‌ گلخانه‌ای

وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص ارزان‌ترین تسهیلات به کشت‌ گلخانه‌ای خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمود حجتی در حاشیه بازدید از گلخانه تولید گل آنتوریوم آمل در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از احداث گلخانه ها، اظهار کرد: کشت گلخانه ای صرفه جویی فوق العاده فراوانی در مصرف آب دارد که این موضوع از طرح های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه کشت گلخانه‌ای موجب اشتغالزایی حداقل 10 نفر در هر هکتار می شود، تصریح کرد: این گلخانه مدرن، آب مورد نیاز خود را از آب باران تامین می کند و کشت به صورت هیدروپونیک انجام می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه با بازاری که در شمال کشور در ارتباط با سبزی و سرشاخه گل های زینیتی داریم، خاطرنشان کرد: سطح گلخانه های کشور با توجه به تنگناهای آبی، بحث اشتغال و بازارهای مناسبی که در داخل و خارج کشور داریم، بسیار کم است.

حجتی با بیان اینکه مسئولان و دستگاه‌های مرتبط، در اعطای مجوز به تولیدکنندگان تسهیلگری و به شتاب توسعه گلخانه‌ها کمک کنند، اظهار کرد: اولویت ارزان‌ترین تسهیلات کشور، برای گلخانه‌ها است.

وی افزود: تسهیلات صندوق توسعه ملی در دو بخش ارزی و ریالی و همچنین از 45 درصد سهم بخش کشاورزی از محل تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری تصویب شده دولت و مجلس، با اولویت نخست به گلخانه‌ها اختصاص می یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: