• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5714-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نوشهر ميزبان نخستين همايش تخصصی بانوان خبرنگار/ مدیریت 70 رسانه در مازندران در دست بانوان است

نخستين همايش تخصصی بانوان خبرنگار با همكاریخانه مطبوعات نوشهر و به ميزبانی اداره كل منابع طبيعي مازندران نوشهر با حضور مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مديركل بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

به گزارش ايسنا مازندران، قرار بر آن بود این همایش ساعت 10:30 صبح برگزار شود،اما به دليل دير آمدن مسئولان اين برنامه با 2 ساعت تاخير شروع شد.  

محمود شالويي مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران در این مراسم اظهار كرد: از مجموع 336 رسانه فعال در مازندران،مدیر مسئول 70 رسانه بانو هستند كه  این موضوع بسیار قابل تحسین است.

وی افزود: در اين برهه از زمان رسانه ها نقش مهمي در ايجاد اميد و شادي در مردم دارند و مسئولان و رسانه ها نبايد ارمغاني جز ايجاد اميد داشته باشند.

* سهم زنان تحصيل كرده از اجتماع بسيار اندک است

سميه قاسمي طوسي مديركل بانوان و خانواده استانداري نيز با بيان اينكه از زمان تصدي سعي شد مطالبات بانوان مورد پيگيري قرارگيرد، اظهاركرد: قرار است 30 درصد احراز مديريت استان توسط بانوان باشد كه با پيگيري استاندار و معاون سیاسی و امنيتي این امر در حال تحقق است.

وي افزود: سهم زنان تحصيل كرده از اجتماع بسيار اندک و يا ناچيز است؛ زنان تحصیلکرده باید برای رسیدن به جایگاه مناسب خود تلاش کنند و بانوانی که رسانه در اختیار آن ها بوده می توانند صدای هم جنسان خود باشند.

مديركل بانوان استانداري با اشاره به قدرت رسانه و قابليت بازپروري آن گفت: سلامت خبر توسط خبرنگاران مي تواند بر سلامت جامعه صحه بگذارد.

طوسي با تاكيد براين كه خبرنگاران نبايد قلم خود را در اختيار زر و زور قرار دهند، ادامه داد: كف مطالبات بانوان ديده شدن است و عدم آگاهي، آن ها را دچار چالش هايي مي كند.

به گزارش ايسنا،در پايان از سوي اداره كل منابع طبيعي مازندران نوشهر به تعداد 50 خبرنگار بانو حاضر در مراسم لوح سپاس و هدايايي اهدا شد.

 

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: