• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-1885-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

فرماندار گلوگاه خبر داد

احداث بزرگ ترین مجتمع گردشگری گلوگاه با 60 میلیارد تومان سرمایه گذاری

فرماندار گلوگاه گفت: بزرگ ترین مجتمع گردشگری گلوگاه در کیلومتر 6 جاده گلوگاه به دامغان با 60 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام است.

به گزارش ایسنا مازندران، محمدرضا تباکی در مراسم تجلیل از خبرنگاران در سالن اجتماعات فرمانداری گلوگاه، اظهار کرد: خبرنگاری رسالت بسیار خطیری است و در عصر حاضر باید حضور خبرنگاران پررنگ تر شود و اخباری که به مردم انعکاس داده می شود با نشاط و امید بیشتری باشد.

وی افزود: امروزه با توجه به گستردگی اینترنت و فضای مجازی و در دست داشتن ابزارهای ارتباطی مانند موبایل، عدالت خبری و اطلاع رسانی رخ داده است که مسئولان و مدیران عالی رتبه در پایتخت کشور با یک فرد روستایی در نقاط محروم کشور، اخبار و اطلاعات را یکسان و همزمان دریافت می کنند.

 فرماندار گلوگاه خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید رعایت بی طرفی، مصلحت جامعه، منافع ملی، داشتن صداقت، امانتداری و تعهد را سرلوحه کار خود قرار دهند.

تباکی از برگزاری پنجمین جشنواره انجیر گلوگاه از 23 تا 26 مرداد ماه جاری در گلوگاه خبر داد و گفت: معرفی ظرفیت های شهرستان گلوگاه به استان و کشور، برندسازی انجیر گلوگاه به عنوان مرغوب ترین انجیر ایران و ایجاد اشتغال پایدار در گلوگاه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه هر ساله حدود 50 میلیون تومان برای برگزاری جشنواره انجیر گلوگاه هزینه می شود، افزود: 5 سال گذشته و پیش از برگزاری اولین دوره جشنواره انجیر گلوگاه اصلا باغ انجیر در این شهرستان وجود نداشت و فقط به صورت پراکنده روی مرز اراضی کشاورزی کاشته شده بودند اما در حال حاضر 40 هکتار باغ انجیر در گلوگاه احداث شده است که از ثمرات جشنواره انجیر است.

فرماندار گلوگاه اظهار کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی و کم آبی منطقه شرق مازندران و به ویژه در گلوگاه امیدواریم که سطح زیر کشت باغات انجیر در این شهرستان همچنان افزایش یابد چراکه درخت انجیر کم آب بر است و درآمد بیشتری عاید کشاورز و باغدار می شود.

تباکی گفت: سال 96 و 97 تا کنون 15 طرح کوچک گردشگری در گلوگاه به استان ارائه شده و به تصویب رسیده است و همچنین 3 طرح بزرگ گردشگری با اعتبار 5 میلیارد و 400 میلیون تومان در استان در حال بررسی است.

وی تصریح کرد: پروژه ساخت بزرگ ترین مجتمع گردشگری پردیس در کیلومتر 6 جاده گلوگاه به دامغان در مساحت 3.5 هکتار با 60 میلیارد تومان سرمایه گذاری طی سه فاز در حال انجام است که با بهره برداری از آن حداقل برای 100 نفر اشتغال زایی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: