• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-1785-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران در همایش گزینشگران دستگاه های اجرایی استان؛

نقش گزینش تعیین کننده و راهبردی است/ گزینش؛ کشف استعدادها و انسان های برتر است

استاندار مازندران، گفت: گزینش؛ کشف استعدادها و انسان های برتر است تا شایسته سالاری به معنای واقعی کلمه اتفاق بیفتد.

محمد اسلامی در همایش گزینشگران دستگاه های اجرایی استان، ضمن گرامی داشت ۱۷ مرداد، سالروز شهادت خبرنگار مجاهد محمود صارمی به دست طالبان و روز خبرنگار، یادآور شد: خبرنگاران، عناصری ارزشمند و موثر برای پویایی جامعه هستند.

استاندار، کار گزینش را بسیار مهم و ارزشمند ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: باید با رفتار، گفتار و عمل واحد و یکپارچه به سمت تحقق دولت کریمه گام برداشت.

مقام عالی دولت در استان، با اشاره این که انضباط بخشی اگر به معنای واقعی کلمه تحقق نیابد نمی توان به تکلیف بدرستی عمل نمود، افزود: باید سازمان و نهادهای ما مصداق کلکم راع و کلکم مسئول باشند و از این مشرب فکری تبعیت کنند.

اسلامی با اشاره به این که نقش گزینش تعیین کننده و راهبردی است و از این جهت باید شخصیت ها و انسان های برتر شناسایی و به کشف نیروی انسانی ممتاز منجر شود، افزود: با شخصیت های ممتاز، کارآمدی افزایش می یابد، رابطه دولت و ملت مستحکم می شود و سرمایه اجتماعی ارتقا پیدا می کند.

استاندار با تاکید بر این که باید نشانه گذاری را در شناسایی منابع انسانی جدی گرفت و استعدادها را شناسایی و در راستای اداره مطلوب کشور جلب و جذب کرد، ابراز داشت: گزینش؛ کشف استعدادها و انسان های برتر است تا شایسته سالاری به معنای واقعی کلمه اتفاق بیفتد.

سیستم گزینش باید طوری عمل کند که نتایج اش مورد وثوق و اعتماد باشد

اسدالله وطنی دبیر هیات عالی گزینش کشور در همایش گزینشگران دستگاه های اجرایی استان، با اشاره به این که تمامی ارکان گزینش، رسالتی مهم و حساس دارند، افزود: سیستم گزینش باید طوری عمل کند که نتایج اش مورد وثوق و اعتماد باشد.

وی با بیان این که تقوا برای گزینشگر بسیار تعیین کننده است، اظهار کرد: تقوا، میزان مطمئنی برای تشخیص صحیح از ناصحیح است و به گزینشگر امکانِ شناسایی امور مختلف در کارش را می دهد.

دبیر هیات عالی گزینش کشور، با اشاره به این که گزینشگر برای انجام رسالت خود باید انگیزه بالایی داشته باشد، افزود: رعایت دقت و عدالت، مساله ای اساسی در کار گزینشگر است.

وطنی با بیان این که گزینشگر باید از منابع موثق کسب اطلاع کند، گفت: گزینشگر باید مراقبت مستمر بر اخلاق کاری خود داشته باشد.

در این جلسه هم چنین نجفی، معاون هیات عالی گزینش کشور با اشاره به اهمیت تکریم شان انسانی، گفت: سرمایه های انسانی در تحقق دولت های کریمه مهم هستند. 

وی بر گماردن افراد کارآمد در حوزه گزینش تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: باید در کار گزینشگر، حق فرد و حاکمیت هر دو رعایت شود و هم قضاوت صحیح و عادلانه صورت گیرد.

معاون هیات عالی گزینش کشور، گزینشگران را سربازان خط مقدم تعیین صلاحیت و شایستگی افراد در نظام اداری و سازمانی دانست و یادآور شد: انجام گزینش دقیق، درست و منصفانه یک تکلیف است.

به گزارش ایسنا مازندران، در این جلسه که با حضور استاندار مازندران، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و معاون امور استان های دبیر عالی هیات گزینش، برگزار شد، دبیر هیات عالی گزینش کشور در پایان به پرسش های حاضران پاسخ گفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: