• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5314-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

یک روز متفاوت در ساعات اولیه روز خبرنگار در نوشهر؛

هر چه می خواهد دلت تنگت بگو!

خبرنگاران نوشهری در ساعات اولیه ۱۷ مرداد امسال یک روز متفاوت را تجربه کردند و در وعده صبحانه، مهمان امام جمعه این شهر بودند.

به گزارش ایسنا مازندران، در ابتدای این نشست، محمدرضا عبدی پیشکسوت خبر و رسانه مازندران، با اشاره به حساسیت و اهمیت شغل خبرنگاران، اظهار کرد: این قشر با وجود همه مسائل و مشکلاتی که دارند وظیفه خطیر اطلاع رسانی به مردم جامعه را بر عهده گرفته اند.

وی تصریح کرد: مشکلات مالی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران شهرستان‌ها است و برخورد نامناسب برخی مدیران در پرداخت مطالبات رنج آور است.

حسن قمی یکی دیگر از فعالان عرصه خبر شهرستان های نوشهر و چالوس نیز با بیان اینکه رسانه ها مسئولیت پذیر هستند اما متاسفانه بسیاری از مسئولان اینگونه نیستند، افزود: زمانی که عملکرد برخی مدیران مورد انتقاد خبرنگار رسانه ای قرار می گیرد آنها انتقادپذیر نیستند و در دستگاه قضا از خبرنگار مربوطه شکایت می کنند.

وی با اشاره به شکیبایی و صبوری خبرنگاران در برخورد با مسائل مختلف، گفت: با وجود اینکه وعده های زیادی برای رفع مشکلات خبرنگاران داده می شود اما همچنان بسیاری از این مشکلات از جمله مالی باقی مانده است.

این فعال رسانه با تاکید بر حفظ وحدت رویه در جامعه، ابراز کرد: وقتی رسانه ها ناامید باشند این ناامیدی به تمام جامعه سرایت می کند،، بنابراین نیاز است توجه بیشتری به خبرنگاران صورت گیرد.

قمی تاکید کرد: حفظ حرمت و جایگاه خبرنگاران از سوی مسئولان از جمله نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سید قادر موسوی از دیگر فعالان رسانه ای غرب مازندران نیز گفت: برخی از قضات با قانون مطبوعات آشنا نیستند و زمانی که مدیر دستگاهی به خاطر یک مطلب از خبرنگاری شکایت می کند برخی قضات به علت ناآشنایی با قوانین مطبوعات حکمی صادر می کنند که به ضرر خبرنگار است.

در ادامه حجت الاسلام محمود مشایخ  امام جمعه نوشهر با بیان اینکه مسئولان باید به مشکلات خبرنگاران بیشتر توجه کنند، اظهار کرد: تراز خبرنگاران در ایران شهید آوینی و شهید صارمی هستند.

وی از خبرنگاری به عنوان شغلی پرخطر و پرزحمت یادکرد و گفت: در زمان جنگ همین خبرنگاران بودند که خبر را به سمع و نظر مردم می رساندند و اگر آنها نباشند مردم از جایی خبر نخواهند داشت.

امام جمعه نوشهر عنوان کرد: اگر دانشگاه و آموزش و پرورش علم را رواج می دهند، قشر خبرنگار سطح آگاهی جامعه را بالا می برند و اخبار دنیا را به گوش مردم می رسانند.

مشایخ با اشاره به اینکه گاهی یک خبر کوتاه تحولی در یک کشور ایجاد می کند، افزود: امروز جامعه ما به آرامش و امیددادن به مردم نیاز دارد بنابراین خبرنگاران در امید دادن به مردم نقش پررنگی دارند.

وی خاطرنشان کرد: نواقصی که در جامعه هست بخشی از آن به ناکارآمدی برخی مدیران برمی‌گردد.

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور ما آغاز شده است، تصریح کرد: در جنگ نظامی عده خاصی در خط مقدم هستند اما محدوده جنگ اقتصادی معین نیست و همه در خط مقدم هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: