• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2586-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

عضو مجلس خبرگان رهبری:

جهاد دانشگاهی با صنعتی کردن علم از واردات می کاهد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جهاد دانشگاهی با صنعتی کردن علم از واردات می کاهد.


آیت الله معلمی عضو خبرگان رهبری در گفت و گو با ایسنا مازندران  در مورد فعالیت های جهاد دانشگاهی اظهار کرد: پس از انقلاب سزاوار بود در همه دستگاه های دولتی یک هسته انقلابی تشکیل و یک حرکت انقلابی پدید بیاید، از جمله در مراکز علمی و دانشگاهی که واقعاً مورد اهتمام جدی امام راحل بود.

وی افزود: امام خمینی (ره)همیشه تاکیدش بر این بود که اگر دانشگاه ها و دستگاه قضایی ما  اصلاح شود،  مملکت اصلاح خواهد شد و براساس همین انگیزه تشکیلاتی  تحت عنوان جهاد دانشگاهی در دانشگاه ایجاد شد.

معلمی با بیان اینکه در گذشته دانش  ما وارداتی بوده  است،خاطرنشان کرد: یعنی خودمان اجازه نداشتیم که پژوهش، تحقیقات  و نوآوری داشته باشیم  و در همه مسائل،  پیش از انقلاب محدود بودیم؛ اما در این راستا برای جلوگیری از  خروج دانشجویان ممتاز و مغزهای مبتکر از کشور برای ایجاد زمینه رشد داخل کشور  و جهت گسترش و توسعه علم در داخل، جهاد دانشگاهی تاسیس شد.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در حوزه خدماتی اگرچه در بعضی مقاطع به کندی پیش رفت؛ اما در برخی مقاطع هم سرعت و شتاب بیشتری به خود گرفت و در این راستا سزاوار است که  فعال تر باشد تا  به هدف امام و انقلاب نزدیک ‌تر شود.

معلمی با تاکید بر این که جهاد دانشگاهی استان مازندران  می‌تواند در اقتصاد نقش به‌سزایی داشته باشد، گفت: این سازمان با صنعتی کردن علم همراه با تولید نوآوری ها  از واردات می کاهد که از این طریق بنیه اقتصادی کشور از درون تقویت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: