• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2186-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران مطرح کرد

گره‌گشایی از محله تا کشور؛ رویکرد مقالات دانشگاهی

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت: باید رویکرد افراطی مقاله محوری اصلاح و پژوهش‌های دانشگاه‌ها به سمت گره‌گشایی از مشکلات محلی، منطقه‌ای و کشوری حرکت کند .

به گزارش ایسنا مازندران، واحد عبدالهیان عصر دیروز در دیدار دبیران رویداد توسعه و مهندسی ساخت که در جهاد دانشگاهی برگزار شد، ضمن تشکر از همت و تلاش برگزارکنندگان این رویداد بزرگ گفت: متاسفانه یکی از تعارضات جدی جهاد دانشگاهی با سیاست گذاری‌های کلان آموزش عالی، توجه بیش از حد به تحقیقات و پژوهش‌هایی است که به هیچ یک از نیازهای جامعه پاسخ نمی دهد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه جهاد دانشگاهی برای ارتقای هیئت علمی خود، تحقیقات و پژوهش‌های اجرایی مسئله محور را بر تحقیقات کتابخانه‌ای ترجیح داده و امتیاز بیشتری قائل است، افزود: علی رغم اینکه دانشگاه‌های کشور طی سال‌های اخیر از نظر رنکینگ جهانی ارتقا و جهش قابل توجهی داشته اند اما در عمل شاهد مشکلات عدیده در جامعه هستیم و این نشان دهنده این است که پژوهش های دانشگاهی در خدمت رفع مشکلات جامعه نیست.

رئیس کارگروه مدیریت دانش و توسعه رسانه اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با بیان اینکه با ادامه روند کنونی و معیارهای ارتقا اعضای هیئت علمی در کشور، دور از انتظار نیست که در چند سال آینده ایران بیشترین استاد را در بین کشورهای جهان داشته باشد، تصریح کرد: باید رویکرد افراطی مقاله محوری اصلاح شود و پژوهش‌های دانشگاه‌ها به سمت گره‌گشایی از مشکلات محلی، منطقه‌ای و کشوری حرکت کنند .

عبدالهیان، تلاش عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد بزرگ را قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: اغلب همایش‌ها و رویدادها پس از اختتامیه واقعا خاتمه پیدا می‌کند اما در خصوص این رویداد شاهد هستیم که دستاوردهای برگزاری این رویداد ملموس شده و ارتباط با عوامل اجرایی و مسئولان کمیته‌ها و اجرائیات نشان دهنده پویا و زنده بودن این رویداد است.

وی از پیگیری دست‌اندرکاران این رویداد برای برگزاری دومین دوره این رویداد تقدیر کرد و افزود: جهاد دانشگاهی در دوره دوم این رویداد مصمم‌تر و پررنگ‌تر ایفای نقش خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: