• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-487-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

برگزاری اردوی جهادی دانشجویی در مناطق محروم بهشهر و گلوگاه

150 نفر از دانشجویان دانشگاه های ساری در غالب اردوهای جهادی به مدد مردم روستاهای منطقه هزار جریب بهشهر و گلوگاه استان مازندران رفتند.

به گزارش ایسنا مازندران، 150 نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های ساری تحت عنوان کانون جهادی شهید بلباسی در کارگروه های مختلف عمرانی، فرهنگی، تعلیم و تربیت، پزشکی، اشتغال زایی و روابط عمومی(مطالبه گری و مستندسازی) به مدد مردم روستاهای منطقه هزار جریب بهشهر و گلوگاه استان مازندران رفتند تا خدمتی جهادی را رقم بزنند.

گستره فعالیت این دانشجویان بسیجی جهادگر،روستاهای اوارد، پچیم، سفیدچاه، کوا، پیته نو و غیره است.

این اردو طی دو مرحله برگزار شده که بازه اول آن از صبح یکشنبه چهاردهم مردادماه آغاز و پس از 10روز به پایان می رسد؛بازه بعدی فعالیت این جهادگران نیمه شهریورماه امسال خواهد بود.

سعید بکتاش مسئول اردوی جهادی کانون شهید بلباسی ساری در گفت و گو با ایسنا مازندران درباره این اردو گفت:این تعداد از دانشجویان برای دومین بار است که به صورت گروهی در قالب بخش های مختلف از طرف کانون شهید بلباسی دفتر بسیج دانشجویی، به مناطق هزار جریب شهرستان های بهشهر و گلوگاه اعزام می شوند که امیدواریم همانند دوره قبل با موفقیت توام باشد.

وی درباره شاخه های مختلف و گرایش های متنوع کاری کانون شهید بلباسی در این اردوی جهادی خاطرنشان کرد: اردوی امسال در شش کارگروه عمرانی، اشتغال زایی، پزشکی و بهداشت، فرهنگی، تعلیم و تربیت و روابط عمومی (مطالبه گری و مستند سازی) بوده و دانشجویان از 5 تا 15 مرداد ماه در منطقه مستقر شده اند.

بکتاش تصریح کرد: این فعالیت در چند بازه زمانی انجام می شود، این اولین بازه 10 روزه اردوها بود که مطابق برنامه های پیش بینی شده، انجام خواهد شد.

مسئول اردوی جهادی کانون شهید بلباسی ساری با اشاره به این که کانون جهادی شهید مدافع حرم، محمد بلباسی تنها کانون جهادی است که به صورت تجمیع دانشگاه های مختلف در سطح یک شهرستان فعالیت می کند، یادآور شد: بازه  دوم اردو که نیمه اول شهریور ماه در همین منطقه اجرایی خواهد شد، شامل ادامه فعالیت های پایه ریزی و پی سازی شده کنونی است و بنا داریم در طول سال این قبیل اردوها را بیشتر و بهتر انجام دهیم.

وی با اشاره به اهداف اردوها اظهار کرد: در اردوهای جهادی کانون، اهداف مختلف و متعددی در دستور کار قرار دارد که نمونه ای از آن خودسازی، نیروسازی و ساخت جامعه بهتر برپایه تاثیرگذاری بیشتر است.

بکتاش برنامه های فرهنگی کانون را در دو نوع درون و برون گروهی تقسیم بندی کرد و افزود: کانون توانسته در بخش درون گروهی به آن چه که نیاز معنوی بچه های جهادی است برسد و همچنین در بخش برون گروهی بحث مهم اعتماد سازی و تاثیرگذاری و تعامل بهتر با مردم روستاهای تحت پوشش که جز برنامه های اساسی ما در بازه اول بوده است، محقق شد.

مسئول اردوی جهادی کانون شهید بلباسی ساری در مورد استفاده از دانشجویان ممتاز و متخصص یادآور شد: در حوزه تعلیم، تربیت و فرهنگ با برنامه ای مدون و با حضور دانشجویان نمونه، مشاور و روانشناس، تحلیلی موفق از وضعیت روانی و ذهنی به دست آمد؛ همچنین در حوزه اشتغال زایی با حضور دانشجویان متخصص از دانشگاه علوم کشاورزی تاثیرات مطلوبی بر مسئله اشتغال، زراعت و دامپروری مردم به وجود آمد که موجب اعتمادسازی در بین مردم روستاها شد.

وی در ادامه افزود: در بخش پزشکی نیز دانشجویان جهادگر با پوشش دادن 6 روستا با انجام پایش های بهداشتی و درمانی توانستند به دادن اطلاعات بهداشتی و درمانی و همچنین معالجه سطحی بیماران دست پیدا کنند که امیدواریم با آوردن اساتید و متخصصین پزشکی بتوانیم به درمان کامل و تخصصی بیماران روستاهای تحت پوشش برسیم.

مسئول اردوی جهادی شهید بلباسی در مورد فعالیت های عمرانی دانشجویان گفت: در بخش عمرانی پروژه ساخت خانه مادر شهید را در روستای "پیته نو" در دست داریم که خوشبختانه مرحله ی دیوارچینی آن در پایان این بازه به اتمام رسید و تا پایان بازه دوم کار ساخت این منزل به پایان می رسد.

بکتاش در مورد بازتاب ها و تاثیر فعالیت گروه های جهادی در جامعه و اذهان عمومی اظهار کرد:با پایان این بازه از اردو تا حدودی تفکر انقلابی و جهادی اکه در پیش داشتیم به مردم روستاهای تحت پوشش انتقال پیدا کرد و نشان داده شد که هر کجا و در هر شرایطی تفکر انقلابی و جهادی اثرات مثبت خود را بر جامعه خواهد گذاشت .

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره برگزاری اردوهای جهادی که فرمودند کار جامعه به خوبی پیش نخواهد رفت مگر با کار و عمل جهادی تاکید کرد: سخنان رهبر خطاب به آحاد ملت است و این رفتار جهادی تاثیرات خود را بر مردم خواهد گذاشت؛ در واقع این حرکتی است که نمی توان آن را با هزاران عکس و فیلم به دست آورد بلکه تنها در سایه مجاهدت و انقلابی گری محقق خواهد شد.

بکتاش با اشاره به این که جهادگران در این اردوها به نکاتی دست پیدا کرده و کارهایی انجام می دهند که شاید هیچ نهادی نتواند به این سادگی به آن دست پیدا کند و در دل مردم جا بگیرد، گفت: جهادگران حاضر در این اردو ها با ادامه راه شهید محمد بلباسی که بی تردید علمدار، الگو و مردی جهادی بود در تمام صحنه ها با همین تفکر و روحیه جهادی حضور پیدا می کنند، این در واقع همان دورنما و آرمان انقلاب اسلامی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: