• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1586-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد:

شناسایی استعدادهای جوان رسالت جهاد دانشگاهی است

رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد گفت:شناسایی استعدادهای جوان رسالت جهاد دانشگاهی است.

احسان شعبان زاده در گفت و گو با ایسنا مازندران، ضمن گرامیداشت ۱۶ مرداد سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، اظهارکرد: جهاد دانشگاهی بر پایه و اساس انقلابی تاسیس شده و مهم ترین نتیجه و دستاورد انقلاب فرهنگی است.

وی با بیان این که جهاد دانشگاهی نهادی بوده که در بدو تاسیس با نیتی درست و متعالی در جهت برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت در شرایط جنگ به درستی پایه گذاری و تاسیس شد، تصریح کرد: دغدغه این نهاد برقراری ارتباطی درست بین دانشگاه ها، دانشگاهیان، بازار کار و صنعت از دوران دفاع مقدس تا به امروز است.

رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد با تاکید بر این که دستاورد و عملکرد فعالیت هایی که این سازمان از بدو تاسیس تا به امروز در جامعه انجام داده چشم گیر و درخشان است، خاطرنشان کرد: نتیجه این ارتباطات مستمر، انبوه طرح های پژوهشی، خدماتی، مقالات علمی،پژوهشی و اختراعاتی بوده که در سطح بین المللی به ثبت رسیده است.

شعبان زاده با بیان این که رسالت یک نهاد دانشگاهی فراتر از تعاملات عامه است، گفت: مدرک گرایی نباید هدف دانشگاه قرار بگیرد، بلکه رسالت اصلی محیط آکادمیک جهت دهی به برآیند فکر و ذهنیات دانشجویان از جامعه باید باشد.

وی در ادامه بیان کرد: دانشگاه نسبت به شهر، منطقه و جامعه ای که در آن نفس می کشد مسئول است؛ ساختاری که برای فعالیت های جهاد دانشگاهی از جمله تحقیقات،پژوهش،مقالات علمی، فرهنگی و اجتماعی تعریف شده به درستی و در چارچوب ساختاری رعایت می شود.

رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در انجام وظایف فرهنگی خود و تعمیق گرایش ها و باورهای دینی نسل جوان جامعه عالی عمل کرده و با ترویج آرمان های انقلاب، شناسایی استعدادهای جوانان، حمایت از این استعدادهای بالقوه و تبدیل آن به فرصت های بالفعل، سبب شد تا جوانان در راه علم و پژوهش گام های موثری بردارند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: