• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1286-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

ایسنا از مناسب ترین الگوی تغذیه ای نوزاد گزارش می دهد؛

شیرمادر؛ بهترین گزینه برای تغذیه کودکان شیرخوار

تغذیه با شیر مادر، احتمال ابتلا به بیماری بدخیم لنفوم (نوعی سرطان خون) را تا ۶ برابر کاهش می دهد؛ در کودکانی که شیر مادر می خورند، احتمال ابتلا به بیماری در دو ماه اول عمر ۱۶ بار کمتر از کسانی است که شیر خشک می خورند.

به گزارش ایسنا مازندران، تغذیه با شیر مادر نکته ای مهم برای سلامت مادر و نوزاد است؛ چرا که برای رشد جسمی و مغزی نوزاد ضروری است؛ متخصصان سازمان جهانی بهداشت، تغذیه انحصاری با شیر مادر تا 6 ماهگی را ضامن سلامت و رشد جسمی و فکری نوزاد می دانند؛ پس از شش ماهگی تغذیه کودکان علاوه بر این ماده مغذی بسیار مناسب، باید همراه با غذاهای مکمل و عادی، تا دو سالگی ادامه یابد.

سيتا عيسی پور  متخصص زنان و زايمان در گفت و گو با ایسنا مازندران، شير مادر براي نوزاد را یک غذاي كامل دانست و اظهارکرد:  این شیر تمام مواد مغذي مورد نياز نوزاد را به مقدار مناسب دارد، شيرخوار در 6 ماه ابتدای زندگی به هيچ چيز جز شير مادر احتياج ندارد كه به آن تغذيه انحصاری با شير مادر گفته می شود.

وی با بيان اين كه شير مادر براي شيرخوار و خود مادر مزايايي را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: هضم شیرمادر آسان تر است و موجب رشد بيشتر نوزاد مي شود، همچنين افزايش بهره هوشی نوزاد،کاهش بيماری هايي مانند آسم و اگزما، محافظت شيرخوار در برابر عفونت و پيشگيري از برخی بيماری های مزمن مانند بروز چاقی، ديابت و فشار خون در بزرگسالی را به همراه دارد؛ به علاوه ديابت نوع یک را در بزرگسالي تا 34 درصد كاهش مي دهد.

عیسی پور به برخي مزاياي این شیر براي مادر اشاره كرد و گفت: تقويت رابطه عاطفي بين مادر و نوزاد، تاخير در حاملگي مجدد، كاهش سرطان پستان و تخمدان،كاهش خونريزي مادر پس از زايمان و كمک به اقتصاد خانواده از مزايای شير مادر برای زنان است.

اين متخصص زنان و زايمان با اشاره به برخي نكات مهم در تغذيه با شير مادر یادآور شد: شير روز اول آغوز نام دارد كه برخی اين ماده مغذی را به نوزاد نمی دهند در حالی كه این شیر حاوی مواد بسيار مغذی و ايمنی بخش بوده و به عنوان واكسن نوزاد تلقی می شود.

وی تصريح كرد: دوره آغوز بين 5 تا 15 روز اول است، يعنی از روز اول ترشح می شود و حداكثر تا 15 روز ادامه دارد و بين يک تا 1.5 ماه پس از تولد، تركيبات آغوز تغيير پيدا می کند.

عیسی پور با اشاره به این که ميزان مواد معدني و پروتئين آغوز نسبت به شير كامل بيشتر است، گفت: آغوز  نوزاد را در مقابل بيماری ها و عفونت ها بهتر محافظت مي كند و پس از آن تبديل به شير كامل می شود.

اين متخصص زنان و زايمان خاطرنشان كرد: در روز اول مقدار شير مادر كم است، مكيدن پستان توسط نوزاد باعث افزايش شير مي شود، بنابراين مادر به هيچ عنوان نبايد به تصور این که شير كم است، شير دادن را قطع كند؛ مكيدن های متوالی باعث می شود مقدار آن افزايش يابد.

وی با بيان اين كه تغذيه با شير مادر در هر ساعت از شبانه روز كه نوزاد احساس نياز و گرسنگي كند بايد انجام شود كه معمولا بين 8 تا 12 بار در طول شبانه روز است، تصریح کرد: بهترين راه تشخيص كافي بودن شير مادر، افزايش وزن شيرخوار بر اساس منحنی رشد است.

اين متخصص زنان و زايمان شير مادر را بهترين غذا  برای نوزادانی كه نارس هستند برشمرد و گفت: اگر مادری داروهای غير مجاز مصرف كند يا قادر به كنترل الكل خود نباشد،يا اين كه عفونت اچ آی وی يا سل فعال و درمان نشده داشته باشد نباید به نوزاد شیر دهد.

وی افزود: مادرانی كه تحت درمان سرطان پستان هستند و يا شيمی درمانی ساير سرطان ها  انجام مي دهند نیز نبايد به نوزادان خود شير دهند.

* شير مادر غنی از مواد غذايی و انواع آنتی بادی ها است

زهرا صابری ديگر متخصص زنان و زايمان نيز با اشاره به اهميت زياد شير مادر گفت: شير دهی مادران آن قدر اهميت بالايي دارد كه گفته شده به محض زايمان اين شير دهي صورت گيرد؛ حال فرقی نمی كند زايمان مادر به صورت طبيعی يا سزارين بوده باشد.

وي افزود: بهترين كار پس از به دنيا آمدن نوزاد اين است كه شير مادر به دهان وی گذاشته شود؛ وقت کشی در این زمینه بزرگترين ضربه را به نوزاد وارد مي كند.

صابري با اشاره به اين كه شير مادر غنی از مواد غذايی و انواع آنتی بادی ها از نظر ايمنی است، تصريح كرد:  زايمان بهتر است به صورت طبيعی باشد و به محض اين كه بند ناف بريده شد، شير به نوزاد داده شود و دهان نوزاد به هيچ عنوان خشک نماند.

این متخصص زنان و زایمان افزود: تغذیه با شیر مادر، احتمال ابتلا به بیماری بدخیم لنفوم (نوعی سرطان خون) را تا ۶ برابر کاهش می دهد؛ در کودکانی که شیر مادر می خورند، احتمال ابتلا به بیماری در دو ماه اول عمر ۱۶ بار کمتر از کسانی است که شیر خشک می خورند.

وی خاطرنشان کرد: به علت کوچک بودن حجم معده در نوزادان و شیرخواران، هضم بهتر و جذب سریع تر شیر مادر، کوتاه بودن زمان تقریبی تخلیه معده و بعضی علل دیگر، شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه می شوند، نیاز به تغذیه مکرر داشته و زودتر گرسنه می شوند و برخلاف باورهای غلط رایج این حالت ها ربطی به کم بودن شیر مادر ندارد .

* تغذیه با شیرمادر زیربنای سلامت و تندرستی

ناهيد نيكزاد كارشناس ترويج تغذيه با شير مادر مركز بهداشت مازندران درباره اهميت شير مادر گفت: تغذیه با شیرمادر زیربنای سلامت و تندرستی است و در تمام منابع اسلامی، هم چون قرآن کریم و در روایات پیامبراکرم (ص) و معصومین (ع) و نیز در کتب فقهی ، مطالب مهمی در مورد تغذیه با شیرمادر و آثار و احکام آن وجود دارد.

وي افزود: تغذیه از شیر مادر استاندارد غذاخوردن و تغذیه نوزاد است و نه تنها باید به عنوان الگوی طبیعی زندگی، که به عنوان اولویت بهداشتی و سلامت ملی و بین المللی مورد توجه قرار گیرد .

وي با بيان اينكه ترکیب شیر مادر در طول شبانه روز متفاوت است، تصريح كرد: در هنگام بیماری مادر، ترکیب شیرمادر تغییر کرده و به دفاع کودک علیه بیماری ها کمک می کند؛ همچنين در کودکانی که با شیرمادر تغذیه شده اند بیماری های اسهالی ، عفونت تنفسی ، عفونت ادراری ، آلرژی ، آسم ، پوسیدگی دندان ، سوء تغذیه و چاقی ، بیماری های بدخیم و سرطان کمتر دیده می شود .

كارشناس ترويج تغذيه با شير مادر مركز بهداشت مازندران  اضافه كرد: محققان به این نتیجه رسیده اند که  رمز موفقیت مادر در شیردهی آن است که مقررات حاکم بر زایشگاه ها و بخش های نگهداری از نوزادان باید به گونه ای  تغییر کند  که با روند طبیعی تولید ، ترشح و رساندن شیر به نوزاد و خصوصیات فیزیولوژیک او مطابقت داشته باشد.

وي با اشاره به این که تغذیه انحصاری شیرخواران با شیرمادر در 6 ماه اول زندگی ( بدون آب و غذاهای دیگر )است که منجر به رشد و نمو مطلوب و سلامت کودک خواهد شد، یادآور شد: بر اساس آخرین آمارها استان مازندران با 64.9 درصد تغذیه انحصاری با شیرمادر در مقایسه با 57 درصدی تغذیه انحصاری با شیرمادر کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است و  با توجه به هدف جهانی که رسیدن به 50 درصدی تغذیه انحصاری با شیرمادر تا سال 2025 است در حال حاضر استان ما در وضعیت خوبی به سر می برد .

كارشناس ترويج تغذيه با شير مادر مركز بهداشت مازندران خاطر نشان كرد:  مادران حق دارند به کودکان خود شیر بدهند و برای موفقیت در شیردهی نیاز به حمایت همه جانبه دارند؛ از آنجا که تغذیه با شیرمادر در سلامت مادر،کودک، خانواده و جامعه موثر است، بنابراین تمامی افراد به نوعی وظیفه حمایت از مادران را برای تغذیه شیرخواران با شیرمادر را بر عهده دارند.

گزارش از سپیده پورشعبان خبرنگار ایسنا مازندران


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: