• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-1185-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح کاداستر در ساحل فریدونکنار

طرح کاداستر در تمامی سواحل مازندران به ویژه در فریدونکنار اجرا می شود.


به گزارش ایسنا مازندران،محمدمهدی نصیری‌کناری در نشست بررسی مشکلات و مسائل موجود در حوزه منابع طبیعی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف ما به لحاظ انسانی و اداری، حفظ منابع طبیعی و اتفاق‌هایی است که در پیرامون محیط زیست در جریان است و موجب مخاطراتی می‌شود.

وی تصریح کرد: سودانگاری جوامع بشری به سمتی رفته که از اراضی ساحلی برای منافع خود استفاده می کنند اما باید طرح هایی ارائه شود که ضمن حفظ حریم دریا به سیمای بصری کمک کند.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به این که به عنوان مثال جنگل اسبوکلا اگر مدیریت و تبدیل به بوستان نشود، مشکلاتی به وجود می آید که در نهایت آن را از دست می دهیم، خاطرنشان کرد: جنگل باریکرود فریدونکنار از امکانات بسیار خوب طبیعی برخوردار است و باید از آن نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.

نصیری با بیان این که آب بندان بزرگ بیشه محله یک میراث و منبع بسیار مهمی است که در حال حاضر تبدیل به زباله دانی شده و جای افسوس دارد، اظهار کرد: طرح ارائه شده گردشگری در ساحل باید مورد ارزیابی مسئولان مربوطه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح خردمندانه و آینده نگرانه با تاکید بر حفاظت از منابع طبیعی در اولویت باشد، خاطرنشان کرد: در طرح ها باید نسبت به نابودی منابع طبیعی نگران بود و این امر در فریدونکنار به طو جد پیگیری می شود.

*اجرای طرح کاداستر در تمامی سواحل مازندران

موسوی تاکامی مدیرکل منابع طبیعی  نیز در این جلسه اظهارکرد: به صورت پیوسته باید به سمتی برویم که منابع در اختیار، نظام‌مند و هدفمند شود.

وی با اشاره به این که دست متجاوز را نمی‌توان قطع کرد یادآور شد:تمامی سواحل مازندران طرح کاداستر در حال اجرا است وآمادگی کامل وجود دارد که از سواحل فریدونکنار استفاده بهینه شود چرا که این منابع متعلق به همه بوده و با نگاه حفاظت از جنگل های جلگه ای استفاده کامل می شود.

مدیرکل منابع طبیعی   مازندران-ساری با اشاره به این که بسیاری از دهیاری ها و شهرداری ها کمک زیادی به مجموعه منابع طبیعی داشتند تصریح کرد: برای حفاظت از جنگل ها و سواحل تنها جنگلی که به ودیعه گذاشته شد جنگل های مازندران است و همه باید در حفظ آن سهیم باشند.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکل منابع طبیعی این بوده که تمامی عرصه ها را خود در حال حفاظت دارد که این امر باید به مردم سپرده می شد.

* هیچ گونه مزایده ای را  در سواحل جنگلی و ساحلی انجام نمی دهیم

حمید بخشی شهردار فریدونکنار نیز با بیان این که یکی از اشتباهات تاریخی این بوده که می پنداریم منابع طبیعی برای دولت است تصریح کرد: این امر اشتباهی است چرا که مردم خود بهترین حافظان منابع هستند.

وی افزود: برای حفظ منابع ملی و طبیعی باید مشارکت مردم را در نظر بگیریم .

بخشی با اشاره به این که در بابلسر و فریدونکنار هیچ گونه مزایده ای را  در سواحل جنگلی و ساحلی انجام نمی دهیم یادآور شد:هیچ راهی به غیر از تفریحی و توریستی برای حفظ محیط زیست در ساحل وجود ندارد.

شهردار فریدونکنار گفت:جنگل های جلگه ای باید به شیوه های مختلف حفظ شود.

به گزارش ایسنا، اجرای طرح پیاده راه ساحلی و جابه جایی ملک مرکز تحقیقات از جنب پل میلاد به کنار بندر، اجرای طرح گردشگری جنگل های باریکرود و احیای آب بندان های مشترک روستاهای بزرگ بیشه محله و شیرمحله از موضوعات مهم و مطروحه این جلسه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: