• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3214-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس:

رمز موفقیت جهاد دانشگاهی؛ علمی بودن و اقدام جهادی است

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: فعالیت های جهاد دانشگاهی بر دو رکن علم و اقدام جهادی استوار است به همین دلیل در تمامی حوزه ها در کشور موفق عمل کرده و همیشه مورد اعتماد مردم، محققان و اندیشمندان است.

علی محمد شاعری در گفت و گو با ایسنا مازندران، ضمن تبریک سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یکی از ثمرات و مولودهای پاک انقلاب و یک نهاد علمی مستقل است که با روحیه جهادی به مردم و کشور خدمت می کند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در طی 38 سال فعالیت؛ نقش خود را در توسعه علمی و نهضت نرم افزاری به خوبی به نمایش گذاشته و منشا فعالیت‌های مهمی در زمینه توسعه فرهنگی، ارائه خدمات علمی و فنی، گسترش طرح های تحقیقاتی و پژوهشی در کشور شده است.

شاعری خاطرنشان کرد: سازمان جهاد دانشگاهی؛ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) را در اختیار دارد که خبرگزاری ایسنا یکی از موثرترین شبکه های رسانه ای داخلی و یکی از معتمدترین رسانه های کشور است و یک منبع موثق برای تمامی افرادی که به دنبال اخبار صحیح و کارآمد در کشور هستند به شمار می رود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: اگر قرار است ایران به توسعه دست یابد و تلاش کنیم تا کشور را به قله های پیشرفت، رفاه و امنیت برسانیم باید با نگاه و برنامه ریزی علمی و اقدام جهادی کار کنیم و از آنجایی که فعالیت های جهاد دانشگاهی بر دو رکن علم و اقدام جهادی استوار است به همین دلیل در تمامی حوزه ها در کشور موفق عمل کرده و همیشه مورد اعتماد مردم، محققان و اندیشمندان است.

شاعری اظهار کرد: باید الگوی مدیریتی جهاد دانشگاهی را در کشور تکثیر و توسعه دهیم در همین راستا مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی کامل خود را برای رفع مشکلات این نهال روییده با انقلاب اعلام می کند و هر رویش دیگری مشابه جهاد دانشگاهی را در کشور مورد حمایت قرار می دهد تا پرورش پیدا کنند و منشا خدمات ارزشمند باشند.

وی افزود: انتشارات جهاد دانشگاهی یکی از معتبرترین و گسترده ترین انتشارات علمی کشور است و همچنین جهاد دانشگاهی با برگزاری کلاس های آموزشی با دریافت حداقل هزینه توانسته گام مثبت و موثری در جهت تولید و ترویج علم بردارد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس عنوان کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی می تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر نهادهای علمی، اقتصادی و رسانه ای کشور باشد و در حقیقت جهاد دانشگاهی پیشران توسعه علمی، رسانه ای، انتشاراتی و دانشگاهی در کشور است.

شاعری گفت: نهادهایی مانند جهاد دانشگاهی در چمبره نظام بروکراسی محبوس نشدند و توانستند با مدیریت علمی و جهادی به اهداف والایی دست یابند.، این نهاد یکی از موفق ترین ارگان های علمی و اجرایی در کشور است و باید از آن حمایت کرد تا بتوانیم از معضلات و چالش های پیش رو که مهم ترین آن ها مشکلات اقتصادی است؛ رهایی یابیم.

وی افزود: راه برون رفت از مشکلات کشور تکیه زدن بر شیوه های نوین مدیریتی است که نهادهایی مانند جهاد دانشگاهی، جهاد سازندگی و بسیج سازندگی شیوه مدیریت جهادی را در پیش گرفتند و موفق بودند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس خاطرنشان کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس ارگانی مانند جهاد سازندگی توانست با حداقل امکانات منشا خدمات عمرانی و اقتصادی مهمی در عرصه های تولید و در روستاها شود البته این نهاد منحل شده است اما همچنان روحیه جهاد سازندگی به عنوان یک شیوه نوین مدیریتی بر پایه کار و تلاش علمی و اخلاص استوار است که رمز موفقیت بسیاری از وزارتخانه ها و نهادها در بکارگیری از این شیوه بوده است.

شاعری با بیان اینکه جهاد دانشگاهی کارآمد و پویا است و بهره وری بالا و هزینه های پایین دارد، تصریح کرد: پایه اصلی این سازمان بر توسعه علمی استوار است و قطعا اگر در کشور به توسعه علمی و فناوری دست یابیم به توسعه اقتصادی نیز می رسیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: