• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-786-5
  • خبرنگار : 49022
  • منبع خبر : ----

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران :

ارسال بیش از 450 مقاله به شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از 450 مقاله به شانزدهمین کنفرانس ریاضی ایران  در مازندران ارسال شد.

اسفندیار نظری در گفت و گو با ایسنا مازندران با اشاره به این که شانزدهمین کنفرانس ریاضی ایران به میزبانی استان مازندران شهرستان بابلسر با کمک اداره کل آموزش و پرورش و انجمن علمی کشور ریاضی کشور و دانشگاه مازندران و گروه های آموزشی تشکیل شده است،اظهار کرد: این کنفرانس از 9 مرداد آغاز و در ظهر روز  12 مرداد اختتامیه آن برگزارمی شود.

وی با بیان این که این دوره کنفرانس از پر مقاله ترین کنفرانسی بود که برگزار شد،تصریح کرد:بیش از 450 مقاله به این کنفرانس ارسال شده که از این تعداد بخشی در قالب کارگاه سه روزه ایراد سخنرانی خواهند کرد و مابقی هم در قالب پوستر است .

نظری هدف از برگزاری کنفرانس  را توانمند سازی معلمان در مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم  ریاضی کشور و پرداختن به نقاط ضعف و کم میلی دانش آموزان به رشته ریاضی دانست و افزود: براساس بررسی های صورت گرفته در مورد آینده رشته ریاضی ،معلمان باید دانش آموزان را به سمتی هدایت کنند که آموزش تدریس و درس ریاضی را به عنوان یک لذت بداند.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران  تصریح کرد:سال گذشته در کشور از پایه نهم به دهم فقط 11 درصد به رشته ریاضی گرایش یافتند و در استان مازندران که قرار بود 25.5 درصد به رشته ریاضی بروند، 17.5 درصد تحقق پیدا کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: