• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1484-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

دبیر کارگروه اقتصاد کلان اتاق فکر مازندران هشدار داد

عبور از خط قرمز با فروش پروانه ها توسط شهرداری/ مسکن، بزرگ ترین کالای سبد خانوار است

دبیر کارگروه اقتصاد کلان اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران  گفت: شهرداری ها با فروش پروانه ها از خط قرمزها عبور می کنند.

به گزارش ایسنا مازندران،علی ناصری در نشست کارگروه اقتصاد کلان اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: همه ما به عنوان یک مجموعه بزرگ در دولت هستیم  و هر کسی باید کار خود را به درستی انجام دهد.

وی با طرح این سوال که چرا امروز بهای تمام شده مسکن بالا رفته است، خاطر نشان کرد: افراد ضعیف نمی توانند به  راحتی صاحب مسکن شوند و حتی یک خانه ۶۰ متری را برای خود بسازند، در این راستا حوزه مسکن در اختیار سرمایه دارها است و منابعی که از قسمت های مختلف آمده به بخش مسکن تزریق می شود،یعنی هرکس سرمایه خود را در دوره‌ای به بخش مسکن می آورد که افزایش نقدینگی داشته باشد.

ناصری با اشاره به این که شهرداری ها پروانه فروشی می‌کنند، یادآور شد: در لندن ۷۰ درصد درآمد شهرداری ها از اجاره ها است؛  ما بی ضابطه  نیروها را برای شهرداری می آوریم و برای پرداخت حقوق آن ها از خط قرمزها عبور می کنیم.

دبیر کارگروه اقتصاد کلان اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران با بیان این که در حوزه مسکن، شهرداری، نظام مهندسی،  سازمان تامین اجتماعی، امور مالیاتی، راه و شهرسازی ذینفع هستند، گفت: اما بهای تمام شده همه این ها را خریدار پرداخت می کند.

وی با تاکید بر این که بزرگ ترین کالای سبد خانوار مسکن است، یادآورشد: هر خانوار با دریافت تسهیلات  ۲۰ یا ۱۴ درصد اقدام به خرید یک واحد مسکونی می کند اما این واحد مسکونی سرمایه ای تلقی نمی شود، در واقع خرید واحد مسکونی  دوم برای فرد سرمایه گذاری محسوب شده و جز کالای لوکس است؛ دولت به کالای لوکس یارانه ای پرداخت نمی‌کند و در امتداد همچنان بهای تمام شده آن افزایش می یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: