• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1384-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

کارشناس حوزه مسکن مطرح کرد

سرایت سونامی افزایش قیمت مسکن به شهرهای کوچک

کارشناس حوزه مسکن گفت: سونامی افزایش قیمت مسکن پس از اثرگذاری بر شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک نیز خواهد رسید.

به گزارش ایسنا مازندارن،حمید رضا رحیمی نژاد در نشست کارگروه اقتصاد کلان اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) با اشاره به این که نوسانات سکه، طلا و ارز به حوزه مسکن سرایت کرده است، خاطرنشان کرد:  هر چند تاثیرات این نوسانات در حال حاضر در مازندران به صورت جدی نیست، اما این سونامی پس از اثرگذاری بر شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک نیز خواهد رسید.

وی با تاکید بر این که برای مقوله مسکن نمی‌شود نسخه واحد پیچید، خاطرنشان کرد:با توجه به این که بخش مسکن یک فاکتور مستقل  ندارد برای بهبود اوضاع باید وضع موجود و مطلوب و چگونگی تسهیل آن را بررسی کرد.

رحیمی نژاد با اشاره به این که همه اقشار جامعه درگیر نوسانات مسکن هستند، تصریح کرد: رونق مسکن به صورت کلی مثبت تلقی شده و موجب رونق اشتغال نیز خواهد شد؛ اما رکود آن به همان نسبت نگران کننده است، زیرا اشتغال را تحت تأثیر قرار داده و منجر به رکود اقتصادی می‌شود.

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به این که در مازندران رشد نقدینگی آثار خسارت بار زیادی در حوزه تورم ایجاد کرده است یادآورشد: تحولات سیاسی در سه ماهه اخیر موجب  رشد قیمت مسکن در بهار امسال شد.

وی افزود: به طوری که نسبت به مدت چهار ماهه نخست سال قبل نرخ مسکن به ترتیب  ۲۲ ، ۳۴ ، ۴۴ و ۵۴  درصد رشد داشته و پایان تیرماه نیز نسبت به تیرماه سال ۹۶، ۵۴ درصد رشد قیمت را شاهد بودیم.

رحیمی‌نژاد با بیان این که مسکن فاکتور مستقلی نیست و بستگی به متغیرهای اثرگذار در سطح منطقه‌ای و حتی ملی دارد، خاطرنشان کرد: بخش رونق مسکن در واقع به عنوان  اشتغال یک شهر محسوب می شود  که  بیش از ۱۰۰ شغل مرتبط با مسکن از طریق آن به وجود می آید، اما رکود آن نیز معکوس عمل کرده و اشتغال را تحت تاثیر قرار می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: