• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-586-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری:

عمده ‌ترین مشکل دانشگاه های کشور،تحصیل بدون توجه به شغل است

رئیس دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری، گفت: عمده ‌ترین مشکل دانشگاه های کشور،تحصیل بدون توجه به شغل است.

به گزارش ایسنامازندران، امیر حیاتی در نشست کارگروه اقتصاد کلان اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) با اشاره به این که بیکاری یک معضل اجتماعی محسوب می‌شود، اظهارکرد: آمار گسترده ای از فارغ التحصیلان داریم که شغلی برای آن ها پیدا نمی شود.

وی با بیان این که بسیاری از دانشگاه ها دارای اعتبار پوششی برای حوزه‌های پزشکی و مهندسی هستند، تصریح کرد: اما برای اشتغالزایی دانشجویان در این حوزه دانشگاه ها به خوبی وارد عمل نشدند.

حیاتی عمده ‌ترین مشکل دانشگاه های کشور را  تحصیل بدون توجه به شغل دانست  و یادآور شد: در این راستا بحران بیهودگی نیروی انسانی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا  وجود دارد، زیرا این فارغ التحصیلان علاوه بر این که شغلی ندارند، هزینه سنگینی را هم به جامعه وارد می کنند.

رئیس دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) گفت: عدم ارتباط موثر دانشگاه با صنعت منجر به ایجاد فاجعه عدم کارایی نیروی انسانی شد، مدیریت سنتی دانشگاه ها را به انفعال کشانده است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از این هجمه ها یکی از دانشگاه های ایران که ماموریت رفع این مشکل را دارد؛ دانشگاه فنی و حرفه‌ای است که در آن دانشجویان همراه با مهارت آموزی علمی، مهارت های عملی را  نیز کسب می کنند.

حیاتی با اشاره به این که در دانشگاه های فنی حرفه ای تحصیلات تکمیلی نیز داریم، خاطرنشان کرد:مهارت کار آفرینی برای هنرجویان در این دانشگاه انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: