• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1284-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

عضو کارگروه صنایع تبدیلی و غذایی اتاق فکر مازندران در گفت و گو با ایسنا:

هیچ نظارتی بر نظام توزیع صنایع غذایی وجود ندارد

 عضو کارگروه تخصصی صنایع غذایی و تبدیلی اتاف فکر توسعه و تعالی استان مازندران گفت: هیچ نظارتی بر نظام توزیع صنایع غذایی وجود ندارد.

عضو کارگروه صنایع تبدیلی و غذایی اتاق فکر مازندران اسماعیل خاتمی مقدم در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان این که در هیچ کجای دنیا فراوانی توزیع ، فروشنده و فروشگاه  وجود ندارد و همه این ها باعث پر هزینه شدن این نظام می شود، اظهار کرد: نظام توزیع بسته به نوع کالا از حلقه های کوچک تر و بیشتری تشکیل شده که گاها بخش زیادی از این زنجیره را خود صنایع غذایی بر عهده می گیرد؛ قطعا صنایع غذایی در بخش فروشگاه های عرضه ورود پیدا نکرده و این چند لایه بودن، میزان هزینه نظام توزیع را بالا برده است.

وی افزود: حلقه های قبل از فروشگاه ها از جمله نمایندگی، عمده فروش، مراکز پخش با کالاهای برند این زنجیره را همان صنایع تولیدی بر عهده گرفته است؛ چنان چه که حلقه آخر فروشگاه ها در اختیار صنعت نبوده و در بحث توزیع مستقل عمل می کنند.

 عضو کارگروه تخصصی صنایع غذایی و تبدیلی اتاف فکر توسعه و تعالی استان مازندران با اشاره به این که فاصله قیمتی در بین تمامی لایه های نظام صنایع غذایی تعریف شده است، یادآور شد: تولید کننده اصلی باید بین ۱۵تا ۱۷درصد سود داشته باشد و ۵تا ۱۰درصد برای نظام توزیع در نظر گرفته شده، همچنین ۱۵درصد برای فروشگاه انتهایی گذاشته شده است.

خاتمی مقدم یادآور شد: بخش بزرگ سود زمانی است که تولید کننده به نظام توزیع تخفیف می دهد با  امید این که شاید نظام توزیع نیز با تخفیفی  محصولات را به مصرف کننده برساند، اما اغلب موارد چنین اتفاقی نمی افتد؛ البته برخی ارزان کده ها با تخفیف بیشتری نسبت به سایر فروشگاه ها عرضه را انجام می دهند که در قبال کل تولید چیزی نیست.

سود تولید کننده های صنایع غذایی روز به روز کاهش می یابد

وی با اشاره به این که در حال حاضر روز به روز سود تولید کننده کاهش یافته و هزینه های زنجیره های تولیدی در حال افزایش است تصریح کرد: به طوری که در سبد صنایع غذایی پایه قیمت نقدی نه واسطه ای، فاصله قیمت از درب کارخانه تا سبد غذا و مصرف کننده حدود ۵۵ درصد است؛ این فاصله در حالی است که حاشیه سود صنایع غذایی و تبدیلی ما زیر ۱۰ درصد و در بیشتر صنایع مادر یا اصلیسود زیر ۲ درصد یا گاها منفی بوده؛ عدد ۵۵ درصد عدد بزرگی است که در بیرون از صنایع اتفاق می افتد.

خاتمی مقدم با بیان این که در کشورهای دیگر هم فاصله های زیاد بین تولید کننده و مصرف کننده وجود دارد، گفت: اما این در حالی است که دو اتفاق مهم  در آن جا رخ می دهد؛ ابتدا این که مصرف کننده عموما متمول بوده و می تواند این فاصله ها را پرداخت کند در حالی که در کشور ما توان خرید مردم کم است؛ از سمت دیگر صنایع تبدیلی ما حاشیه سود بسیار نازلی دارند؛ این ۵۵ درصدی که در بازار مانده عدد بسیار بالایی در مقایسه با بخش تولید و مصرف که هر دو ضعیف اند است.

نظام توزیع صنایع ما در کشور هم از لحاظ اقتصادی و هم کیفیت بیمار است

  عضو کارگروه تخصصی صنایع غذایی و تبدیلی اتاف فکر توسعه و تعالی استان مازندران با بیان این که در حال حاضر تولید کننده از سود کمتری برخوردار بوده و در نهایت انگیزه تولید روز به روز کمتر می شود، افزود: مصرف کننده با یک قیمت بسیار بالا و قدرت خرید پایین مواجه است که عملا هزینه های نظام توزیع را با خریدی که کرده می دهد؛ از آن جایی که دو بخش اصلی تولید و مصرف با بخش توزیع مشکل دارند؛ خود نظام توزیع یا زیاد می خورد یا پر هزینه است که در مقابل هزینه هایی که می کند چیزی به چشم نمی آید، این امر نشان دهنده حالت بیمارگونه سیستم توزیع است.

وی بیان کرد: ۵۵ درصد فاصله بین تولید کننده تا مصرف کننده رقم بسیار بالایی بوده که یک بیماری با هزینه های جدی و بدون ایجاد ارزش افزوده ای را شامل می شود.

خاتمی مقدم در ادامه با بیان این نکته که نظام توزیع، بیماری و ناکارآمدی خود را هم در بخش اقتصاد هم در بحث کیفیت به تولید کننده و مصرف کننده تحمیل می کند، اظهار کرد: متاسفانه رها بودن و تحت کنترل نبودن نظام توزیع به لحاظ ارزیابی های کیفی بسیار بزرگ تر از ابزارهای نظارتی ما است.

وجود ناکارآمدی های نامناسب در نظام توزیع صنایع غذایی 

  عضو کارگروه تخصصی صنایع غذایی و تبدیلی اتاف فکر توسعه و تعالی استان مازندران یادآور شد: ناکارآمدی هایی در حلقه نظام توزیع وجود دارد که تاثیرات خود را بر تولید کننده و مصرف کننده می گذارد، یعنی بخشی از کیفیت محصولات غذایی ما به دلیل ناکارآمدی نظام توزیع و نداشتن ابزارهای کیفی افت کیفیت پیدا می کند که مصرف کننده باید تاوان آن را بدهد.

وی با تاکید بر این که ناکارآمدی نظام توزیع در بخش کیفیت تولید کننده را مجبور به تطبیق با نظام ناکارآمد کرده است، افزود: این ناکارآمدی منجر می شود تا تولیدکننده از قوانین فرآیند نظام تولید آن تخطی کند، این استانداردها برای نظام تولید بر پایه یک نظام توزیع کارآمد نوشته شده است؛ زمانی نظام توزیع کارآمد نیست، رعایت آن استانداردها باعث نابودی تولیدکننده در بازار می شود.

هیچ نظارتی بر نظام توزیع صنایع غذایی نیست

خاتمی مقدم اظهار کرد: اگر قرار باشد صنایع غذایی ما آسیب ببیند که دیده و اگر بخواهد آسیب بیشتری ببیند که خواهد دید بخش بزرگی از ضربه ای که می خورد از نظام توزیع است و این آن چیزی است که متاسفانه هیچ کدام از دستگاه های اجرایی و نظارتی به آن توجه نمی کنند.

 عضو کارگروه تخصصی صنایع غذایی و تبدیلی اتاف فکر توسعه و تعالی استان مازندران بیان کرد: بحث کنترل نظام توزیع آن قدر کم بوده که می توان گفت ناچیز یا صفر است؛ یعنی آن قدری که به تولید توجه می کنند به آن اندازه مواد اولیه را کنترل نمی کنند.

  خاتمی مقدم خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما اغلب قیمت ها تعیین شده از بالا بوده که صنعت باید روی محصول خود بزند و پس از آن محصول را با سود کمتر از آن چیزی که برایش تعریف شده تحویل بازار دهد؛ یک سری از فروشگاه ها برای جلب مشتری تخفیفی بیشتری می دهند و این تخفیف کمتر از قیمتی است که کارخانه قید کرده و مصرف کننده نمی داند که این تخفیف از کاهش قیمت تولید کننده در کارخانه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: