• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2414-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران خبر داد

افزایش غرق شدگان در دریای مازندران/ 43 درصد از غرق شدگان بومی هستند

  مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: با وجود تاکیدات زیاد مبنی بر رعایت نقاط شنا اما همچنان غرق شدگان در دریای خزر در حال افزایش است.

به گزارش ایسنا مازندران، علی عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و ساحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آن ها بازگشتی خوش ندارند،گفت: از اول خرداد تا ششم مرداد ماه سال جاری تعداد 21 نفر (مرد ) بر اثر غرق‌شدگیدر دریای مازندران جان باختند.

وی افزود : شهرستان‌های  بابلسر با 7 ، نوشهر با 6 ، محمود آباد و نور هر کدام با 3 ،رامسر با 2 مورد به ترتیب بیشترین آمار  غرق شدگان را داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به افزایش رو به رشد غرق شدگانبومی خاطرنشان کرد:شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است.

  عباسی تصریح کرد: متاسفانه 43 درصد از غرق شدگان بومی هستند که این رقم در سال گذشته 32 درصد بود.

وی اضافه کرد: بیشترین سن غرق شدگان  21 تا 30 سال با 8 مورد،31تا 40 با 7 مورد  بوده است.

این مسئول با اشاره به این که محل غرق شدگی همه این افراد در خارج از طرح سالمسازی دریا است،یادآورشد:خوشبختانه پيگيري ها ، هشدار و بيان آمار غريق ها از طرف خبرگزاري ، رسانه ملي و سايت هاي مجازي استان در بيان واقعيت هاي مربوط به دريا اقدام موثري در کاهش اين آمار بوده و امید است رسانه ها مسائل طرح دريا را هم چون گذشته جدي تر پيگيري كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: