• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-685-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

استاندار در جمع روسای کارگروه های اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران:

مازندران یک نقشه استراتژیک کشاورزی ندارد

استاندار مازندران گفت: این استان به عنوان قطب کشاورزی کشور، یک نقشه استراتژیک در این حوزه ندارد.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامی در جلسه اتاق فکر توسعه و تعالی استان با اشاره به این که هدف اتاق فکر، همگرایی و هم افزایی مازندرانی ها است، اظهار کرد: باید با نگاه به آینده، نقشه راه توسعه مازندران ترسیم شود و با پرهیز از بخشی نگری، اتکاء به کلان نگری و نگاه یکپارچه، ریل گذاری لازم را برای رفع مشکلات و موانع جاری و ترسیم افق آینده، برنامه توسعه ای استان را دنبال نماییم.

وی شناسایی هسته های خلاق و ایده های توسعه دهنده را از جمله ماموریت های مهم اتاق فکر دانست و خاطرنشان کرد:باید با هدایت درست فرصت ها و تسهیلات اشتغالزایی و رونق بخش تولید، حرکت کاروان امید در استان را شتاب ببخشیم.

اسلامی افزود:در تلاشیم تا با راه اندازی بنیاد توسعه مازندران و هدایت سرمایه های مردمی برای ایجاد هلدینگ های مورد نیاز، موتور توسعه مازندران را روشن کنیم.

استاندار مازندران با بیان این که اتاق فکر توسعه و تعالی استان باید مسائل توسعه ای را از منظر جامعه و کسب و کار مورد ارزیابی قرار دهد، تصریح کرد: با شناسایی مساله، اولویت بندی و ارایه راهبردها استان باید به سمت شکوفایی در بخش های مختلف رهنمون شود.

وی گفت:باید رویکردهایی تاثیر محور را انتخاب کرد؛ فکر و اقدام موثر دو رویکرد اساسی است که باید همه جا با هم باشند.

اسلامی بهداشت و سلامت را  از اولویت ها دانست و افزود: اگر به سبک زندگی و بهداشت جامعه توجه کنیم از بسیاری از معضلات در امان خواهیم بود.

استاندار مازندران با اشاره به این که باید ورود جوانان به عرصه مدیریت کشور را تسهیل و تسریع کنیم یادآورشد: با ایجاد زیر ساخت ها، زمینه نقش آفرینی جوانان برای ارتقاء تراز کشور فراهم می شود.

وی با بیان این که باید آینده شغلی فرزندان خود را تضمین کنیم، افزود: ضمن ایجاد اشتغال، صنایعی را دنبال نماییم که احیا کننده محیط زیست هستند.

اسلامی خاطرنشان کرد:ذائقه بازار و جامعه هدف در حال تغییر است و ما باید استراتژی خود در خصوص بازار را دگرگون کنیم.

وی با اشاره به این که باید استراتژی صنعتی 50 ساله داشته باشیم تا جوانان ما با اشتیاق کار کنند، یادآورشد:تحقق سهم مدیریتی بانوان را در الویت قرار دادیم .

استاندار مازندران با اشاره به این که متناسب سازی استعدادها و ظرفیت های سرزمینی با مهندسی و توسعه بازار باید در دستور کار جدی مازندران قرار گیرد افزود: با قدرت لجستیک می توانیم کالاهای فرآوری شده خود را به بازار برسانیم.

وی تصریح کرد:در برنامه اقتصاد مقاومتی استان در 12 بخش با تعریف پروژه های محرک اقتصادی،بر فعال کردن اقتصاد همه بخش ها تمرکز کردیم.

اسلامی با اشاره به این که مازندران قطب کشاورزی کشور است،گفت:فقدان یک نقشه استراتژیک کشاورزی از مشکلات استان است که باید این چالش را هرچه سریع تر برطرف کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: