• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-386-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

ارزش صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۹.۲ میلیارد تومان است

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: ارزش صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۹.۲ میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا مازندران،علی معتمدزادگان در نشستی با خبرنگاران که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، با اشاره به این که در کشور ۴۰ پارک علم و فناوری و ۲۰۰ مرکز رشد فعالیت دارد اظهار کرد: سال گذشته پارک علم و فناوری استان را به سطح ۲ ارتقا دادیم.

وی از تشکیل صندوق پژوهش فناوری استان با سرمایه سه میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت:همچنین مرکز کسب و کارهای اینترنتی و فاوا نیز در مازندران در حال راه اندازی است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به این که به زودی پردیس علم و فناوری در کنار یکی از دانشگاه های استان شکل می گیرد یادآور شد:در حال حاضر  شبکه نوآوری فناوری استان نهایی شده و این شبکه براساس توافقنامه بین استانداری، پارک علم و فناوری و معاونت علمی ریاست جمهوری ایجاد می شود؛ این شبکه سبب می شود تا همه کسانی که در حوزه علم و فناوری فعال هستند بتوانند از ظرفیت شبکه نوآوری فناوری بهره مند شوند.

معتمدزادگان با بیان این که به یکی از مراجع رسمی ارزیابی ثبت اختراعات در کشور تبدیل شده ایم گفت: سال قبل حدود ۱۰۰ طرح در مازندران برای اختراع مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که ارزش صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۹.۲ میلیارد تومان است خاطرنشان کرد:ایجاد و توسعه فناوری مستلزم توسعه فرهنگ کارآفرینی است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران، به تشکیل مجمع خیران فناوری در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۱۶ هسته و واحد فناور داریم و بیش از ۱۴۸ هزار نفر ساعت کارگاه های آموزشی برگزار شده است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان این که اکنون ۹۴ شرکت دانش بنیان در استان فعالیت دارند افزود: در حال حاضر ۱۰۰ مجوز فناوری صادر و برای بیش از ۸۵۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: