• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2314-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران:

مازندران در حوزه کسب و کارهای اینترنتی رتبه هفتم کشور است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: مازندران در حوزه کسب و کارهای اینترنتی رتبه هفتم کشور است.

به گزارش ایسنا مازندران،یدالله طهماسبی در نشستی با خبرنگاران با اشاره به ظرفیت پهنای باند استان اظهار کرد: پهنای باند استان ۱۸۰ گیگ بوده که اکنون از ۴۴ درصد ظرفیت آن استفاده می شود و ۴۰ درصد از ظرفیت پهنای باند مازندران خالی مانده است.

وی تعداد کل سیم کارت های استان را هفت میلیون و ۶۲۱ هزار و ۴۸ فقره اعلام کرد و گفت: از این میزان چهار میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۰۷ سیم کارت فعال است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران  ضریب نفوذ اینترنت ثابت را ۱۵ درصد و اینترنت همراه را ۶۴ درصد عنوان و خاطرنشان کرد : تعداد روستاهایی که با رومینگ از اینترنت بهره مند می شوند، هزار و ۵۳۹ روستا معادل ۵۳ درصد، تعداد دفاتر پیشخوان دولت روستایی ۵۳۲ دفتر و تعداد روستاهای بهره مند شده از دستگاه ای تی ام ۴۸ روستا است.

طهماسبی با بیان این که ۹۱۹ هزار پورت اینترنت پرسرعت در استان داریم، تصریح کرد: ۱۵ درصد استان از پورت اینترنت پرسرعت استفاده می کنند؛ مازندران بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که دو میلیون و ۵۸۹ هزار نفر مشترک تلفن همراه دارد.

وی  همچنین از برگزاری ۶۰ رویداد استارتاپی در استان خبر داد و یادآور شد: ۵۰ گروه استارتاپی از این رویدادها استخراج شده و از این تعداد پنج گروه مربوط به مازندران بوده است،بعلاوه شاهد افزایش ۳۰ درصد کسب و کارهای اینترنتی در این بخش  هستیم و رتبه هفتم کشور را در این حوزه داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران  تعداد شهرهای دارای پوشش نسل ۲ ، ۳ و ۴ را ۵۸ شهر بیان کرد و گفت: دو هزار و ۷۵ روستا دارای اینترنت ای دی اس ال ۷۱ درصد است بعلاوه تعداد روستاهای برخودار از اینترنت بیسیم، هزار و ۶۰۵ روستا و تعداد روستاهای دارای ارتباط سه هزار و ۶۲۲ روستا معادل ۱۰۰ درصد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: