• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1084-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

دانشیار گروه اصلاح نباتات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خبر داد

اصلاح و تولید لاین متحمل به شوری در برنج با نام "برکت"

دانشیار گروه اصلاح نباتات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از اصلاح و تولید لاین متحمل به شوری در برنج با نام "برکت" خبر داد.

غفار کیانی در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد:شوری خاک و آب یکی از محدودیت های اساسی در افزایش تولید در برنج است.

وی با بیان این که برای حل این مشکل و افزایش سطح زیر کشت در محیط های شور، اصلاح ژنتیکی گیاهان یک راهکار مهم و اساسی است خاطرنشان کرد: ایجاد لاین های متحمل به شوری، تولید پایدار برنج را در خاک های شور به دنبال دارد، اصلاح لاین های برنج متحمل به شوری با عملکرد بالا و کیفیت مطلوب از طریق موتاسیون امکان است.

کیانی یادآور شد: پس از ارزيابي هاي متعدد تحمل به شوري در گلخانه و شرايط شوري، لاين برتر از نظر عملکرد و نیز متحمل به شوري توليد و اصلاح گردید؛ با توجه به این که در توليد اين لاين از پايه هاي بومي و معطر برنج استفاده شده، داراي ويژگي هاي زراعي ممتازي (نظير عملکرد بالاتر، مقاوم به ورس و تحمل به شوري) است.

دانشیار گروه اصلاح نباتات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان این که اين لاين جديد برنج، با نام "برکت"ظرفیت بسيار بالائي براي کشت و زرع از سوي کشاورزان شاليکار مخصوصا در شرایط تنش شوری را دارد افزود:برنج غذاي اصلي مردم ايران است و بيش از 90 درصد برنج جهان در آسيا توليد و مصرف مي شود.

وی در ادامه با بیان این که با توجه به افزايش جمعيت و افزايش تقاضا براي برنج محلي و معطر لازم است افزايش توليد در واحد سطح صورت گيرد تصریح کرد: عليرغم کيفيت بالا در ارقام محلي برنج، عملکرد اين گونه ارقام، کم بوده و در حدود 3 تا 4 تن در هکتار است.

کیانی خاطرنشان کرد:. براي رسيدن به امنيت غذائي و افزايش توليد و تامين بذر اصلاح شده کشاورزان شاليکار، طي چندين سال فعاليت اصلاحي از طريق روش هاي اصلاحي و ژنتيکي، لاين هاي جديد برنج معطر با عملکرد بالاتر و زودرس با نام "طارم کیانی" اصلاح و توليد شده و در دست تکثیر و آزاد سازی است.

وی با اشاره به این که اين لاين جديد برنج ظرفیت بسيار بالائي براي کشت و زرع از سوي کشاورزان شاليکار را دارد افزود: در اصلاح اين لاين از پايه هاي بومي و معطر برنج استفاده شده و داراي ويژگي هاي زراعي ممتازي (نظير عملکرد بالاتر، عطر و کیفیت پخت مشابه طارم، مقاومت به خوابیدگی و زودرسي) است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: