• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-485-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران خبر داد

مازندران بدون شیرابه تا پایان امسال!

استاندار مازندران گفت: تا پایان امسال در هیچ نقطه ای از مازندران شیرابه زباله که به زمین نفوذ کند، نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامی در همایش موانع فرهنگی توسعه پایدار مازندران با اشاره به این که تمام ظرفیت های اقتصادی مازندران در اختیار مردم و بخش خصوصی است، اظهار کرد: توانمندسازی این ظرفیت ها زمینه ساز توسعه مازندران است و باید آن را دنبال کنیم؛ وظیفه ما گره گشایی و رفع مزاحمت از فعالیت فعالان اقتصادی است.

وی با بیان این که رفع برون رفت از تبعیض و فساد این است که نظام یکپارچه اطلاعاتی داشته باشیم  گفت: باید از محل گرایی و بخشی نگری خارج شویم و به مازندران یکپارچه بیندیشیم.

اسلامی با بیان این که مقابله با آسیب های وارده به اکوسیستم، محیط زیست، جامعه و سلامت و امنیت غذایی برنامه از برنامه های محوری ما بوده و هم چنان با جدیت تداوم خواهد داشت، تصریح کرد:تا پایان امسال در هیچ  نقطه ای از مازندران شیرابه زباله که به زمین نفوذ کند، نخواهیم داشت.

استاندار مازندران با اشاره به این که بالغ بر هزار و 400 تن زباله را در قالب ها پروژه های نیروگاهی، پسماند و غیره تا پایان سال جاری ساماندهی خواهیم کرد یادآور شد: با جدیت سرمایه گذاری های لازم در خصوص پروژه های تعیین تکلیف نشده را دنبال می کنیم.

وی افزود: در تلاشیم تا پسماند را با یک فرهنگ واحد در خانه متوقف و ساماندهی کنیم و طرح تفکیک زباله از مبدا را آغاز کردیم.

نماینده عالی دولت در استان مازندران،با اشاره به این که سرزمین ما دارای ظرفیت های قابل بهره برداری و توان لازم برای اتصال به بازارهای بیرون است، یادآور شد: توسعه زیرساخت ها و انجام سرمایه گذاری ها از سوی بخش خصوصی دو بال توسعه مازندران هستند که به جد پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به این که باید به کمک مردم کیفی سازی محیط زندگی مردم را انجام دهیم تا مردم ما به آسایش برسند، گفت: باید با راه حل های ساده در مقیاس شهر و روستا، کیفیت زندگی مردم را تغییر دهیم، نباید بگذاریم مشکلات ساده به مرور تبدیل به چالش های بزرگ شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: در زمستان 96 برای نخستین بار، مرکبات مازندران با مدیریت قاطع به صورت تازه به بازار رسید و میوه های تابستانی مازندران را برای نخستین بار با راه حل های خلاقانه به بازار صادراتی رساندیم.

استاندار با اشاره به این که در سند اقتصاد مقاومتی مازندران در 12 محور؛ تمام ابعاد و ظرفیت ها در نظر گرفته شده و پروژه های مرتبط به عنوان محرک های اقتصادی دیده شده است، یادآور شد: برای نخستین بار از اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران خواستیم تا بسته فرهنگی سال 97 را تدوین و منتشر کند تا برنامه های فاخر، هدف گردشکران قرار گیرد و در این برنامه به دریا و کارکردهای آن نگاه ویژه کرده ایم.

اسلامی با بیان این که بهره برداری درست از ظرفیت های استان نیازمند یک برنامه است افزود: برداشتن موانع پروازی در باند فرودگاه ساری، برطرف نمودن موانع پرواز در فرودگاه رامسر و پیگیری برای تمهید استادیوم وطنی قائم شهر و غیره از دیگر اقداماتی است که صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: