• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-385-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

تغییر کابینه و حفظ تعامل دولت و مجلس

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید سریع تر برای ترمیم کابینه اقدام کند تا تعامل دولت و مجلس حفظ شود.

قاسم احمدي لاشكي در گفت وگو با ايسنا مازندران،با اشاره به وضعيت كابينه اظهار كرد: 187 نماينده مجلس طي نامه اي از رئيس جمهور خواستند كه براي ترميم كابينه چاره انديشي شود؛ در نامه تاکید شده كه خود شخص رئيس جمهور كابينه را خصوصا در حوزه اقتصادي ترميم كنند.

وي با بیان این که دو هفته تعطيلات مجلس  هم به اتمام رسيد و منتظر بوديم تا اين تغييرات و ترميم اتفاق بيفتد تصریح کرد: اگر اين گونه نشود مجلس ممكن است خود راسا اقداماتي را انجام دهد و برخي از وزرا  حتي شايد به سمت استيضاح هم بروند.

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي با ابراز اميدواري از اين كه دولت قدم درستي برای تغییر کابینه انجام دهد تصريح كرد: روز يكشنبه وضعيت دلار  و سكه رو به صعود رفت و اين نشان مي دهد که راهکارهای دولت برای حل این چالش علمي، فني و كارشناسانه نبود.

احمدي لاشكي  با ابراز امیدواری از این که رئيس جمهور خود راسا  برای ترمیم کابینه ورود پيدا كند یادآور شد: با تغییر و ترمیم كابينه می توان از نظر رواني آرامشي را به مجموعه كشوري برگرداند اما اگر این کار انجام نشد پيش بيني من اين است كه مجلس اقدام خواهد كرد.

وي تاكيد كرد: اگر دولت به ترميم كابينه اقدام كند بسیار مطلوب تر است زیرا تعامل بين دولت و مجلس تا حدود زيادي محفوظ مي ماند؛ در غیر این صورت اين تلقی ایجاد می شود که بين مجلس و دولت  شكاف وجود دارد و هماهنگي لازم بین این نهادها وجود ندارد.

احمدي در پاسخ به اين پرسش كه انتخاب وزراي جواني مانند وزير ارتباطات تا چه اندازه در فضاي فعلي اميد بخش است بيان كرد: ملاک اصلي فعل و عمل بوده که تا به امروز وزير ارتباطات خوب عمل كرده است؛ جواني وي انگيزه برای پیشبرد کارها را بیشتر کرده و ضمن اين كه  تلاش هاي وي مورد تائيد بوده است به  خوبي توانست فضا را به پيش ببرد.

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي در اشاره به این که آیا کابینه باید از افراد مسن و با تجربه استفاده کند یا جوان  یادآور شد: بايد افراد مسن دارای تجربه و افراد جوان كنار هم قرار گيرند تا اين دولت موفق تر از گذشته باشد؛ اشكالي هم ندارد حتي دو تا سه عضو جوان به کابینه اضافه شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: