• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5914-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران خبر داد

برگزاری نخستین جشنواره پویانمایی در مازندران

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: نخستین جشنواره پویانمایی در مازندران در دهه فجر با موضوع محیط زیست و بحران آب برگزار می شود. 

محمدعلی یزدان‌شناس در گفت و گو با ایسنا مازندران با اشاره به این که هدف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محلی برای رشد توانمندی کودکان و نوجوانان و پرورش و باروری افکار است،از راه‌اندازی دومین سینمای دیجیتال با مجوز اداره ارشاد اسلامی با ظرفیت ۲۰۰ نفر در ساری خبر داد و اظهار کرد: هوش اجتماعی و معنوی، تاب‌آوری و اعتماد به نفس بالا در کودکان عامل موفقیت جامعه بوده و  به همین دلیل شعار امسال کانون، "تمرین زندگی‌" انتخاب شده است.

وی با اشاره به قدمت ۵۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شیوه آموزش رو در روی مربیان تأکید کرد: کانون به کمیت کار نگاه نمی‌کند و توجه آن معطوف به اجرای برنامه‌های پرورشی خلاقانه برای عضوهای ثابت این نهاد است.

 یزدان شناس از فعالیت ۲۷ کتابخانه ثابت در مراکز کانون پرورش فکری خبر داد و افزود:  تمامی شهرهای مازندران  به غیر از عباس‌آباد و بابلسر کانون پرورش فکری داشته و کودکان با ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان برای یک سال عضو آن‌ها می شوند.

وی به چهار واحد کتابخانه سیار روستایی در بندپی شرقی، فریدونکنار، میاندرود و نکا نیز اشاره نمود  و از راه‌اندازی واحد سیار شیرگاه  خبر داد و یادآور شد: باید این فعالیت ها را در روستا گسترش دهیم و از ظرفیت هنرمندان بومی برای کتاب خوان کردن نسل های آینده استفاده کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با تاکید بر رعایت عدالت‌محوری در کانون پرورش فکری و برخورداری تمامی کودکان و نوجوانان از امکانات کانون، گفت: مرکز شماره یک شهرستان ساری مجهز به امکانات مربوط به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه است و یکی از مراکز غرب استان نیز به زودی مجهز خواهد شد.

وی به فعالیت یک واحد کتابخانه پستی در مرکز استان نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کودکان و نوجوانانی که در حومه شهرها زندگی می‌کنند و به امکانات فرهنگی دسترسی ندارند، عضو کتابخانه پستی شده و به صورت رایگان کتاب را دریافت و پس از خواندن مجددا به کتابخانه ارسال می‌کنند.

یزدان شناس تمامی ۴۰ برنامه‌ و فعالیت‌ مختلف کانون پرورش فکری را بر مبنای کتاب و کتابخوانی اعلام و تصریح کرد: فعالیتی مانند قصه‌گویی که به صورت غیرمستقیم و به صورت فرآیندی مسائل پرورشی و تربیتی را مطرح می‌کند، برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به  اجرای ۳۷ هزار و ۴۶۳ برنامه فرهنگی برای ۵۲۸ هزار و ۵۵۹ نفر شرکت‌کننده در سال ۹۶ ، ۲۰ هزار عضو کانون در ۳۱ مرکز فرهنگ و به امانت دادن ۱۷۰ هزار و ۴۳۲ جلد کتاب افزود:طرح ملی «کانون و مدرسه» دو سال متوالی برای دانش‌آموزان پایه دوم تا ششم اجرا شده که زیر نظر حوزه پژوهش و با کمک کتاب کار طرح کانون و مدرسه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران به برگزاری ۱۶۸ اردوی فرهنگی برای شش هزار و ۷۲۰ نفر با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با رسم زندگی اشاره کرد و گفت: طرح اردوی جهادی «یک مسئول، یک مربی» نیز برای کاهش فاصله میان مسئولان کانون و کودکان و نوجوانان با حضور مسئولان در میان بچه‌های روستاها برگزار می‌شود.

وی از برگزاری نخستین جشنواره پویانمایی در مازندران در دهه فجر با موضوع محیط زیست و بحران آب خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: