• دوشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2284-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران خبر داد

صادرات اولین محموله مرغ گرم از مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت:برای اولین بار محموله مرغ گرم از استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شد.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد محمدپور عمران در جمع خبرنگاران اظهار کرد:یکی از مدرن ترین کشتارگاه های صنعتی طیور دنیا که اخیرا در مازندران به بهره برداری رسیده، این صادرات را انجام داده است.

وی با اشاره به مجوزهای صادره از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای بهره برداری از این واحد صنعتی خاطرنشان کرد: در این صادرات از بسته بندی های جدیدی استفاده شده که مرغ را حداقل برای ۱۲ روز بدون انجماد نگه می دارد و با توجه به استقبال طرف خارجی پیش بینی می شود که هفته ای ۱۰۰ تن صادرات مرغ گرم از این واحد صنعتی انجام پذیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه این صادرات از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام شده اما لازم است با توجه به افزایش صادرات استان در آینده، کریدور هوائی ساری به کشورهای هدف برقرار شود یادآور شد: با توجه به مازاد ظرفیت تولید طیور در کشور و مشکلاتی که از عدم جذب بازار داخل برای تولیدکنندگان وجود دارد، راهبرد صادرات می تواند به فعالان عرصه طیور کمک کند بنابراین نیازمند این هستیم که جهت رقابت در بازارهای جهانی برای حمل و نقل طیور مشوق هایی پرداخت گردد.

وی به سابقه صادرات صنایع غذایی از مازندران به کشورهای آسیایی ، اروپایی،آفریقایی و آمریکایی اشاره کرد و با بیان اینکه صنایع غذایی استان در کشور پیشرو هستند گفت : سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با حمایت استاندار زیر ساخت های لازم را به منظور توسعه صادرات ایجاد خواهد نمود و استاندار محترم نیز قول دادند در صورت ارایه جدول زمانی منظم از سوی صادرکنندگان نسبت به راه اندازی کارگروه هوایی از ساری اقدام گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: