• دوشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1087-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس مسائل مذهبی در گفت‌و‌گو با ایسنا مطرح کرد

اصلاح جامعه، بزرگ ترین سیره امام صادق(ع)

کارشناس مسائل مذهبی گفت: توجه بر اصلاح جامعه، سیره بزرگ امام صادق(ع) در زمان حیات‌شان بوده است.

حجت‌الاسلام رحمان غلامی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه به کارگیری سیره امام صادق(ع) در زندگی تضمین سعادت و خوشبختی است، اظهارکرد: دشمنان امام صادق(ع) نیز در مدح و ستایش ایشان زبان خود را گشودند و جملاتی را بیان کردند که نشان از بزرگی این امام بزرگوار دارد.

وی با بیان اینکه امام صادق از نظر علم، عبادت و تقوا آن قدر بلند مرتبه بودند که دشمنان در مدح ایشان اظهار نظر می کردند، تصریح کرد: کار، تلاش و عبادت امام صادق(ع) در میان رئیس فرقه مختلف اهل تسنن نیز زبان زد بود.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه سیره عبادی امام صادق عامل رشد برای انسان ها است، خاطرنشان کرد: یکی از اعمالی که انسان را به خدا نزدیک می کند و موجب رشد وی می شود، عبادتی است که در طول شبانه روز انجام می دهد.

غلامی با بیان اینکه خداوند در قرآن هدف از آفرینش جن و انسان را بر پایه عبادت قرار داده است، اظهار کرد: خداوند به دنبال این است که بفهماند عبادت موجب رشد و عاقبت به خیری مخلوقات می شود.

وی با اشاره به اینکه عبادت بهترین عمل برای جسم و جان انسان در دوران حیات است، تصریح کرد: سیره اجتماعی امام صادق(ع) بسیار مهم است و فقط در بحث نماز و روزه نبود.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه اگر خود را شیعه امام صادق(ع) می دانیم، باید توجه کنیم که درس عمده سیره اجتماعی ایشان خدمت رسانی به مردم است، گفت: اصلاح روابط بین مردم و خانواده ها نیز بر مسلمانان سفارش شده است.

غلامی با اشاره به اینکه اگر می خواهید مسیر امام صادق (ع) را طی کنیم باید اصلاح روابط مردم را نیز در نظر بگیریم، اظهارکرد: اگر می خواهیم در مسیر امام صادق(ع) قرار بگیریم سیره اصلاحی را نیز باید در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیره های بزرگ امام صادق توجه بر اصلاح پیکره جامعه بوده است، تصریح کرد: ایشان بیش از 30 سال دوران امامت ایشان به طول انجامید و آثار فراوانی از خود به یادگار گذاشتند و پیروی از آن آثار زمینه ساز خوشبختی انسان ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: