• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5214-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران خبر داد

کاهش 3 تا 5 درجه ای دما در مازندران

معاون توسعه و پیش گیری اداره کل هواشناسی استان مازندران گفت: :با توجه به جریانات شمالی انتظار ۳ تا ۵ درجه کاهش دما را برای استان داریم.

احمد اسدی در گفتگو با ایسنا مازندران با اشاره به شکل گیری جریانات شمالی و عبور امواج  کم و بیش پایدار خانه اظهار کرد :طی امروز و فردا  ۱۶ و ۱۷ تیرماه شاهد ابرناکی آسمان و وزش باد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: همچنین امروز و فردا شاهد رگبار رعد و برق  و بارش پراکنده بیشتر در مناطق غرب و ارتفاعات مازندران هستیم.

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران خاطرنشان کرد:با توجه به جریانات شمالی انتظار ۳ تا ۵ درجه کاهش دما را داریم.

اسدی افزود: طی امروز و فردا  وزش باد به صورت معمولی بوده و بیشینه وزش باد بین  ۴۰ تا 50 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود.

وی در مورد وضعیت جوی در روزهای پایانی هفته نیز خاطرنشان کرد : از روز سه شنبه تا پایان هفته،تقویت و استقرار الگوی تابستانی  شکل گرفته و مجددا افزایش دما  را خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیشگیری اداره کل هواشناسی استان مازندران گفت: روز گذشته شهرهای ساری،قائمشهر و گلوگاه با ۳۶ درجه بالای صفر گرم ترین و بلده با ۱۳ درجه  خنک ترین شهر استان بودند.

اسدی با اشاره به این که در روزهای گذشته پل سفید با ۴۰ درجه گرم ترین شهر استان بوده  در مورد دمای احساسی نیز خاطرنشان کرد: دمای  هوا به دلیل شرایط رطوبت تا ۵ درجه بیشتر از دمای اعلام شده احساس می شود.

وی در مورد وضعیت دریا نیز گفت:  امروز شنبه شانزدهم تیرماه و فردا دریا مواج و برای شنا نامساعد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: