• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2184-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

یک فعال اقتصادی در گفت و گو با ایسنا مازندران مطرح کرد

عدم تثبیت بازار مهم ترین مشکل واحدهای تولیدی

فعال اقتصادی گفت: عدم تثبیت بازار موجب نگرانی و آسیب های جبران ناپذیر برای واحد های صنعتی شده است.

رضا کاظمی مدیر عامل شرکت صنایع کاغذ سازی آمل چوکا در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان این که از سال 86 فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 89 موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده است، اظهار کرد: 8 سال است که فعالیت مستمر در عرصه اقتصادی و بازار کار داشته و به عنوان یک واحد فعال با حدود 60 نفر مشغول به کار هستیم؛ مهم ترین مشکل هر واحد تولیدی در حال حاضر تثبیت بازار است؛ عدم تثبیت بازار موجب نگرانی و آسیب های جبران ناپذیر برای واحد های صنعتی شده است.

وی با اشاره به این که نوسانات ارزی به نحوی با تمام واحد های صنعتی ارتباط مستقیم داشته، افزود: وارد کردن و تهیه قطعات یدکی که نیاز اولیه برای شرکت های صنعتی بوده با افزایش قیمت ارز با چالش هایی روبه رو و فعالیت ما را به عنوان یک واحد صنعتی فعال دچار مشکل کرده است.

کارشناس ارشد صنایع چوب و کاغذ تصریح کرد:  صنایع تولیدی کاغذ سازی، صنعتی پر مصرف و پر انرژی بوده و نیاز زیادی به لوازم یدکی و پوششی دارد که بخش عمده آن وارداتی بوده ودر حال حاضر با این نوسانات ارزی با دو برابر قیمت این لوازم را تهیه می کنیم.

کاظمی گفت: افزایش ارز و خرید دو برابری هزینه لوازم اولیه برای تولید متناوبا باعث افزایش 50درصدی هزینه های تولید شده که در نتیجه بر قیمت فروش ما تاثیر گذاشته و حدود 30 درصد از فروش ما کمتر شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: