• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4114-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج رسانه استان مازندران مطرح کرد

عدم امنیت شغلی مهم ترین دغدغه جامعه خبرنگاران

مسئول بسیج رسانه استان مازندران گفت: مهم ترین دغدغه خبرنگاران عدم امنیت شغلی است.


حسن افشار مسئول بسیج رسانه استان مازندران در گفت وگو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه خداوند بزرگ ترین رسانه یعنی پیامبری از جنس بشر به عنوان رسانه  ای برای هدایت بشر فرستاده است اظهار کرد: در عصر کنونی می توان از امام خمینی ( ره ) بنیان گذار نظام مقدس  جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ ترین رسانه یاد کرد.

وی با بیان ای نکه دنیا تشنه اسلام ناب است و این اسلام ناب توسط رسانه ناب می تواند تشنگی و عطش سیراب ناپذیر بشر را به سرانجام برساند تصریح کرد: رسانه ما باید انقلابی باشد؛ جنگ بین حق و باطل جنگ بین موضع انقلابی و غیر انقلابی است.

افشار در ادامه با اشاره به این که امروزه در فضای رسانه انصاف،اخلاق و فقه به معنای واقعی کلمه نمود چندانی ندارد افزود: رسانه ها به دلیل این که مطالبات خودکه خواستگاه مردم و انقلاب است را نمی توانند از مراجع و متولیان امر بگیرند در دادگاه رسانه ای و هیئت منصفه مطبوعاتی استان و کشور مورد باز خواست قرار می گیرد.

مسئول بسیج رسانه استان مازندران  با اشاره به این که اگراصحاب رسانه همراه نباشد از مشکلات و گردنه های سخت و صعب العبور به راحتی عبور نخواهیم کرد یادآور شد:قلم خبرنگار به گوش میلیون ها مستمع می رسد و مدیر باید در مورد مشکلات عنوان شده توسط خبرنگار پاسخگو باشد.

وی با اشاره به این که اصحاب رسانه جز قشر سخت ، مظلوم ،  یتیم ، بی سرپرست و حتی بد سرپرست جامعه خود هستند تصریح کرد: مشکلات همواره در مقابل خبرنگار قد می کشد و کاری به تجربه و بی تجربگی هایش ندارد، این  یعنی سرپرستان و متولیان امر در استان یا کشور در بخش رسانه بسیار کم گذاشتند.

افشار مهم ترین دغدغه خبرنگاران را   عدم وجود امنیت در این  شغل دانست و افزود: خبرنگاری در عین حالی که شغل است ولی نمی توان آن را به عنوان یک شغل در کنار دیگر مشاغل مقایسه کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: