• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1784-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد

تولیدکنندگان زیر چتر بیمه ای قرار می گیرند

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: حمايت از بيمه توليدكنندگان يكی از اقدامات مهم سازمان صنايع كوچک و شهرک های صنعتي ايران در قالب تفاهم نامه همكاری با بيمه ايران است.

به گزارش ایسنا مازندران، سید افشین گنج بخش در جلسه شورای معاونین و مدیران شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار کرد: مازندران به دلیل دارا بودن پتانسیل مناسب، به لحاظ شرایط آب و هوایی و وضعیت جغرافیایی مطلوب، یکی از استان‌های استراتژی و مهم در بخش تولید است.

وی با بیان این که تولید و صنعت نقش مهمی در افزایش رشد و توسعه اقتصادی ایفا می‌کنند یادآور شد: با رونق این بخش، نیروی کار و فناوری در تولید به حرکت درآمده و رونق اقتصادی، زمینه‌های بهبود سطح زندگی را فراهم می کند.

گنج بخش با اشاره به نقش هم افزایی و اتحاد در برطرف نمودن موانع و مشکلات بخش تولید بیان کرد: با استفاده از ظرفیت هم افزایی، بودجه شرکت شهرک های صنعتی مازندران سه برابر شده که باید از این ظرفیت به درستی استفاده کرد.

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این که مشکلات کشور با تدبیر، برنامه ریزی، کار و تلاش برطرف می شود خاطرنشان کرد:در شرايط كنوني حمايت از بيمه توليدكنندگان يكي از اقدامات مهم سازمان صنايع كوچک و شهرک هاي صنعتي ايران در قالب تفاهم نامه همكاري با بيمه ايران است.

وی تأكيد كرد: واحدهای تولیدی می توانند از مزایای آن بهره مند شده و در صورت بروز هرگونه خسارت احتمالی، بیمه قادر به جبران بخشی از هزینه هاي سرمايه گذاري خواهد بود.

*فعالیت 40شهرک  و ناحیه  صنعتی در مازندران

سید مصطفی موسوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی با وسعت هزار و 923 هکتار و با هزار و 778 واحد بهره بردار  در استان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به رشد تخصیص بالای بودجه شهرک نسبت به سال گذشته یادآور شد: در سال ۹۵ بودجه تخصیصی ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که در سال ۹۶ این بودجه به ۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا نمود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان این که با وجود کمبود زمین در مازندران، شناسایی و تملک زمین در جهت توسعه تولید و صنعت در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: با پیگیری هاي انجام شده هزار و 53 هکتار زمین در شرق استان شناسایی و تملک شده و در حال حاضر به دنبال رفع موانع جهت انجام کار اجرایی آن هستیم.

موسوی یکی از مزیت های مهم زمین تملک شده جدید در شرق استان را نزدیکی به بندر ويژه اقتصادي امیرآباد، جاده ریلي و فرودگاه دانست و افزود: علاوه بر منطقه شرق استان، ۳۸ هکتار زمین در غرب استان، در شهرک صنعتی مرزن آباد چالوس به ظرفیت زمین هاي صنعتی استان اضافه شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی به ماشین اطفاء حریق تجهیز شده‌اند.

موسوی با اشاره به این که ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب شهرک های صنعتی در گذشته 3 هزار و 750 مترمکعب بوده ادامه داد: با ساخت تصفیه خانه های جدید در استان، ظرفیت پالایش فاضلاب واحدهای تولیدی به بیش از 10 هزار مترمکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: اطلاعات بیش از هزار و 200 واحد تولیدی دريافت و بانک اطلاعاتی مناسب برای تدوین برنامه ریزی در راستای رفع موانع مشکلات، انجام گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: