• جمعه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-687-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

آغاز ماراتن کنکور در مازندران/ رویاهای دانش آموزان پشت سد کنکور

صبح دیروز ماراتن بزرگ کنکور در شهرستان نور همگام با سراسر کشور آغاز شد.

محمد احمدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در گفت و گو با ایسنا مازندران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری آزمون سراسری سال 97 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور اظهار کرد: تمامی تمهیدات و امکانات برای داوطلبین و همچنین مکانی برای استراحت والدین فراهم شده است تا هم داوطلبین و هم خانواده ها این چند ساعت را در محیطی به دور از استرس به اتمام برسانند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور تصریح کرد: امسال از مجموع  هزار و 240 داوطلب ، در رشته های مختلف علوم انسانی با 308 داوطلب و گروه ریاضی و فنی با 184 داوطلب و علوم تجربی با 539 شرکت کننده و زبان خارجه با 157 نفر و همچنین هنر با 52 داوطلب در روزهای پنجشنبه و جمعه در دو نوبت صبح و عصر در این واحد دانشگاهی  برگزار خواهد شد.

احمدی با اشاره به این که دانشگاه آزاد هم سهمی در این کنکور از رشته های دانشگاهی خود که با کنکور هستند خواهد یادآور شد: با توجه به ای نکه اکثر رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور هستند ولی حدود 10 درصد از این داوطلبین در دررشته های با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی جذب می شوند.

وی یادآور شد : در شهرستان نور دواطلبینی که از طریق کنکور سراسری موفق به کسب رتبه نشدند ، در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور به جهت تجهیزات و امکانات و اعضای هیات علمی با تجربه  انتخاب می کنند.

*کنکور سراسری حساس ترین روزهای رندگی جوانان است

علی شادمان فرماندار شهرستان نور نیز در گفت وگو با ایسنا مازندران با آرزوی موفقیت برای داوطلبین کنکور سراسری 97  اظهار کرد: کنکور سراسری یکی از مهم‌ترین و حساس ترین روزهای زندگی جوانان است که سرنوشت و آینده آنان رقم می خورد.

فرماندار شهرستان نور ضمن تشکر از مجموعه دانشگاه در برگزاری آزمون تصریح کرد: طی بازیدی که از نقاط مختلف آزمون به عمل آمد ، طبق تمهیداتی که از قبل در سطح شهرستان دیده شد  و ایجاد فضای آرام و آمادگی همه موقعیت ها هم از فضای محیطی و هم امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار داده است و پشتیبانی همه جانبه آزمون برگزار شده است.

*نتیجه تلاش دانش آموزان در این آزمون ثمر می دهد

کوروش حسین زاده مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیزیادآور شد: نتیجه زحمات دانش آموزان در طول سال های تحصیل، تلاش صادقانه معلمان در مدارس و همچنین زحمات چند ساله والدین در این آزمون ثمر می دهد.

وی ضمن تقدیر به جهت فراهم آوردن فضای آرام آزمون و امکانات رفاهی هم برای داوطلبین و هم والدین ، افزود: امیدواریم دواطلبین در رشته و دانشگاه های مورد علاقه خود قبول شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: