• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس پلیس فتا استان مازندران خبر داد

دستگیری رمال اینستاگرامی در مازندران

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری فردی که با شیوه رمالی و دعانویسی در فضای مجازی از کابران کلاهبرداری می کرد خبر داد .

به گزارش ایسنا مازندران،حسن محمد نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد:امروزه بخش عمده‌ای از رمال‌ها، دعا نویس ها و کف‌بین‌ها با کوچ‌کردن به فضای ‌مجازی قربانیان خود را با راه‌اندازی سایت‌ها و پیج‌های مختلف در شبکه‌های ‌اجتماعی انتخاب می کنند.

وی خاطرنشان کرد: رمال های مجازی به مدد تکنولوژی و دسترسی آسان به اینترنت، با همان ادعاهای واهی دنیای مجازی با طرح رابطه با اجنه و دنیای‌ موازی و ... در پیج‌های شبکه‌های ‌اجتماعی به کسب درآمد می‌پردازند.

محمدنژاد با اشاره به این که در پی مراجعه فردی به پلیس فتا استان مبنی بر این که شخصی ناشناس در فضای اینستاگرام با ادعای دعا نویسی و رمالی 20 میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده است، موضوع در دستور کارشناسان این پلیس قرارگرفت تصریح کرد:کارآگاهان پلیس فتا پس از هماهنگی با مرجع قضائی، با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه متهم را که یک زن بود شناسایی و دستگیر کردند .

وی افزود: متهم که انگيزه خود از اين عمل‌مجرمانه را کسب درآمد اعلام‌ کرده بود پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و تلاش برای شناسائي ساير قربانيان در دستور کار این پليس‌ قرار دارد .

رئیس پلیس فتا استان مازندران در ادامه با بیان اینکه رمالی از جرائم نوع کلاهبرداری است ، گفت: رمالی سنتی و مجازی با هم فرقی ندارد و در هر دو حال متهم مرتکب انجام جرم شده‌است، از این‌رو هر کس فردی را با وعده واهی به موضوعی امیدوار و یا از امری واهی بترساند و از این طریق از او پول یا امکانات خاصی دریافت کند، مرتکب کلاهبرداری شده و مطابق قانون مجازات خواهد شد.

محمدنژاد با اشاره به این که بسیاری از افرادی که سراغ رمالان می‌روند، حاضر به طرح شکایت نیستند، یادآور شد: قربانیان حتی بعد از رسیدن به این باور که فریب خورده‌اند یا به این علت که مبلغ از دست داده ناچیز بوده است و موضوع قابل پیگیری قضایی نیست، از طرح شکایت خودداری کرده و همین مسئله باعث می‌شود تا رمالان همچنان به کار خود ادامه داده و از افراد بیشتری کلاهبرداری و کسب درآمد کنند.

وی افزود: رمالان‌اینترنتی با درج مطالبی مانند حل مشکلات‌خانوادگی و زناشویی، مشکلات مالی، نوشتن دعا برای خوشبختی و پیشگویی‌آینده در کانال‌ها و گروه‌ها مختلف، با ترغیب مردم به گرفتن فال و دعانویسی، از آنها درخواست پول می‌کنند، اما هدف اصلی آنها کلاهبرداری است .

رئیس پلیس فتا استان مازندران به هموطنان توصیه کرد:در صورت مواجهه با چنین مسائلی مراتب را به پلیس‌فتا به آدرس cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، ثبت گزارش مردمی اطلاع‌دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: