• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1114-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آبفار مازندران خبر داد

ارتقا شاخص بهره مندی آب آشامیدنی روستایی مازندران

مدیرعامل آبفار مازندران از ارتقا شاخص بهره مندی آب آشامیدنی روستایی استان و رسیدن به میانگین کشوری خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، مجید عبدالهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صرفه جویی در مصرف آب را یک فرهنگ دانست و از رسانه ها خواست در این شرایط بحرانی با فرهنگ سازی صحیح افکار عمومی را به سوی صرفه جویی بهینه و رعایت الگوی مصرف سوق دهند و ضمن ارائه راهکارهای درست ، مردم را از کمبود منابع آبی و عواقب مصرف بیش از اندازه آگاه کنند.

وی با اشاره به این که امسال کمی آبی بیش از سال های گذشته پدیدار شده  است گفت: برای تامین آب آشامیدنی مردم استان، بخش های وسیعی از اراضی زیر کشت در فصل زراعی جاری بایر رها شده و اگر وضعیت بارشها و نزولات جوی و مصرف آب توسط مشترکین به همین منوال پیش برود یقینا در آینده ای نزدیک در تامین آب آشامیدنی مردم هم دچار چالش خواهیم شد.

مدیر عامل آبفار مازندران ضمن درخواست اصلاح الگوی مصرف آب از مردم خواست راهکارهای کاهش مصرف آب را در منازل و محیط کار خود اعمال کنند تا بیش از این در تابستان گرم  پیش رو دچار دغدغه و احتمال قطعی آب نشویم.

عبدالهی در بخش دیگری از سخنانش ضمن ابراز خرسندی از ارتقاشاخص بهره مندی آب آشامیدنی روستایی مازندران و رسیدن به میانگین کشوری یادآور شد: شاخص بهره مندی آب شرب روستایی استان در سال 92 حدود 68 درصد بوده است در حالی که متوسط بهره مندی آب شرب روستایی در کشور 78 درصد بود و این شاخص در سال 96 در کشور 76 درصد محاسبه شد که خوشبختانه با تلاش مضاعف شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران شاخص بهره مندی آب شرب روستایی در استان به میانگین شاخص کشوری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ادامه داد: هزار و 650 روستا از مجموع 2هزار 433 روستای بالای 20 خانوار استان تحت پوشش ما بوده  و در  واقع 85 درصد جمعیت روستایی استان از خدمات شرکت بهره مند هستند.

وی  از 432 پروژه نیمه تمام در استان خبرداد که برای اتمام این پروژه ها به 380 میلیارد تومان اعتبار نیازمند است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: